HLAVNÍ STRANA
Hodina změny - diskuse o potřebných změnách
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu


Akční s dětmi – proč ne?

Martina Bulánková


Před pár lety to bylo sci-fi, ale dnes je stále běžnější, že více a více rodičů vyráží s malými dětmi daleko za hranice České republiky, do hor, na kola, na vodu, pod stan. Hledají cesty, jak skloubit svůj životní styl s potřebami miminka, a snaží se tak dopřát svým dětem luxus v podobě čerstvého vzduchu, pobytu v přírodě a možnosti objevovat svět.

Inspiraci, jak na to, můžete najít na blogu AKČNÍRODIČE.CZ nebo v nové knize Akční rodiče od A do Z. Oba zdroje vám pomohou nastartovat nový životní styl, odbourat rodinné stereotypy, vnést do rodinných vztahů svěží vítr a vykouzlit úsměv na tvářích vašich dětí – dokonce i těch, kterým je jen pár měsíců. Je to dáno tím, že:

Nejlepší rodiče jsou šťastní rodiče. Rodiče, kteří se nehádají a jsou spokojení, přirozeně přenáší svou pozitivní energii i na své dítě.

Velkým přínosem u nejmenších je i samotné nošení v šátku nebo nosítku, při kterém miminko cítí bušení srdíčka svých rodičů. To, jak se příjemně houpe a cítí jejich teplo, v něm vytváří nejen nezaměnitelné pouto a pocit bezpečí, ale také dodává miminku klid a vnitřní spokojenost.

Dalšími významnými benefity jsou určitě čerstvý vzduch, tvorba dobré imunity a budování pozitivního vztahu k pohybu a k přírodě. I přesto, že si v budoucnu děti nebudou pamatovat jediný z výletů, který absolvovali jako miminka, postupné vnímání světa, ve kterém figuruje právě i příroda, má pro ně nezastupitelný význam.

Cestování dětem pomáhá i při budování sociálního vnímání. Děti, které jsou v častém kontaktu s dalším lidmi, bývají společenštější a lépe se dokáží přizpůsobit novým podmínkám.

Posledním benefitem jsou i samotné vzpomínky. Je jasné, že zážitky z ranného věku brzy přebijí nově nabyté dovednosti, nová slova a zkušenosti. Vzpomínky ve formě fotek, vzpomínkových knih, kronik a videí jim ale nikdo nikdy nevezme a jednou se rádi podívají, jak jako párměsíční batolata byli na Sněžce nebo se třeba plavili na mořském kajaku.

Že byste to také rádi vyzkoušeli, oprášili své koníčky z mládí a dali svým dětem také možnost objevovat svět, ale nemáte na to zkušenosti, odvahu, či energii? To je naprosto přirozené, každý má z počátku obavy, nechce se mu řešit složité přesuny, balení všech potřebných věcí a vnitřní hlas nás často přesvědčí, že je jednodušší a zodpovědnější odložit výlety a zážitky na později – jinými slovy, dát si na pár let pauzu. Všechno je ale pouze o počtu opakování a o schopnosti udělat první krok. Jen tak zjistíte, že to není žádná věda a že vám víkend v přírodě dá mnohem víc než jen pračku plnou prádla.

Pomoci vám může i nová knížka AKČNÍ RODIČE OD A DO Z, kterou si aktuálně můžete koupit se slevou nebo spolu s dalšími zajímavými odměnami v rámci kampaně na Startovači. Kníha obsahuje celou řadu tipů a triků, jak být aktivní během těhotenství i po narození miminka. Jak od nejútlejšího věku dětí bez stresu a s klidem vyrazit do přírody, na kola, na vodu, pod stan či do zahraničí. Obsahuje "fígle" pro plánování výletů s dětmi a cestování různými dopravními prostředky. Součástí jsou i doporučení na vhodné vybavení a zajímavé výletní destinace. Dozvíte se, jak na cestách pečovat nejen o dítě, ale i o sebe - unavené rodiče. Díky přehledným seznamům kniha svým čtenářům pomůže rychleji a úsporněji zabalit pro každou příležitost, podchytit zbytečný dětský pláč, zbavit se stresu z cestování a naplno si užívat volné chvíle s rodinou. Knížka je postavená jak na konkrétních zkušenostech akčních rodičů, tak na názorech odborníků a jiných nadšenců, kteří s dětmi cestují po světě, věnují se svým koníčkům a mohou tak být inspirací pro nejednoho z vás.


Převzato z webu JÁRODIČ.CZ 


13.04.2018

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Dětská revoluce: CHYBÍ MI TÁTA!


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ