HLAVNÍ STRANA
Akcie.net - akcie na internetu
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Rozhovor s předsedou sdružení K 213

Ing. Aleš Hodina


Ze stránek sdružení K 213 přebíráme videa s prvními dvěma díly ze čtrnáctidílného rozhovoru, natočeného s předsedou tohoto sdružení. Ing. Jiří Fiala zde hovoří o svých mnohaletých, nepříliš dobrých zkušenostech s opatrovnickými soudy a úřady: 

"Pohyboval jsem se v mezinárodně obchodním prostředí a naivně jsem se domníval, že to, co tam vidím, je standard všude. Když jsem začal jednat se státními a městskými úřady u nás, nevycházel jsem ze šoku a z úžasu, kde to žijeme a jací lidé na těch úřadech dodnes jsou. Jaké lidi si stát platí za ochranu práv dětí a za fungování státního aparátu. Nabýval jsem naprostého zděšení - to byli lidé, nebo jsou dodnes lidé, pro které morálka je naprosto prázdný pojem."


"Navíc se mezi nimi vyskytují ještě i osoby, které jsou o výrazné poznání horší, než je ten obecný špatný průměr. To jsou osoby, které se otcům snaží mstít naprosto programově, záměrně a cíleně. To jsou především rozvedené ženy, které nejsou moc pohledné, pravděpodobně do nich pár chlapů předtím koplo a teď si léčí své komplexy na těch desítkách otců, které soudním řízením procházejí.

Je to samozřejmě zvěrstvo nejhoršího stupně a svědčí o úrovni naší justice, že toto je vůbec možné. Protože v právním státě - ve funkčním právním státě - při prvních signálech takovéhoto jednání, to znamená masového zneužívání pravomocí z titulu nějaké zapšklosti, osobní ukřivděnosti, méněcennosti, nebo řekněme oprávněných pocitů méněcennosti, by systém měl být natolik funkční, aby takovéto lidi buď dokázal rychle zkorigovat, anebo prostě z toho systému vyloučil."

Další díly tohoto zajímavého rozhovoru najdete na stránkách sdružení K 213


03.03.2010
Sdílet


Tátové - tátové pečující o děti - diskuse, zkušenosti, názory, kontakty


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ