HLAVNÍ STRANA
Hodina změny - diskuse o potřebných změnách
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu


George Soros financuje v Irsku kampaň za změnu ústavní ochrany nenarozených dětí

Hnutí pro život


Irská Komise pro standardy ve veřejné správě (SIPO) nařídila organizaci Kampaň pro právo na potrat (Abortion Rights Campaign - ARC) vrátit grant v hodnotě 24 999 dolarů americké Nadaci Otevřená společnost patřící Georgi Sorosovi. Sorosova nadace měla skrz irskou ARC financovat kampaň na zrušení irské ústavní ochrany nenarozených dětí.

ARC obdržela grant, který původně činil téměř 23 tisíc euro, v lednu 2016 poté, co požádala o financování projektu mj. se "strategickým cílem získání podpory pro zrušení Osmého dodatku Irské ústavy". V srpnu 2016 unikly dokumenty, podle nichž miliardář George Soros plánoval napadnout irskou ústavní ochranu nenarozených dětí tím, že poskytl finance ARC, Amnesty International Irsko a Irské společnosti pro plánování rodičovství. Zmíněné organizace měly spolupracovat na kampani za zrušení Osmého dodatku.

Když SIPO v loňském roce poprvé požádala ARC o poskytnutí korespondence se Sorosovou nadací včetně žádosti o grant, ARC tvrdila, že obdržené finance nebyly použity pro politické účely a tudíž se na ně nevztahuje dohled SIPO a že SIPO zasahuje do svobody sdružování. ARC poskytla vyžádané dokumenty teprve pod pohrůžkou ze strany SIPO, že celou záležitost předá policii. SIPO následně informovala ARC, že jejich žádost o grant je protiprávní, protože žádali o zahraniční finance na kampaň s tuzemským politickým cílem. Pokud by ARC finance nevrátila, celou záležitost by začala vyšetřovat policie. I když s tímto ARC nesouhlasila, finance v listopadu vrátila.

Irská společnost pro plánování rodičovství a Amnesty International Irsko zatím tlaku SIPO odolávají. První organizace tvrdí, že není lobbistickou skupinou a obdržených 132 tisíc euro použila na "charitativní a vzdělávací účely". Druhá organizace přiznala, že použila finance v hodnotě 137 tisíc euro na kampaň, aby "irský potratový zákon byl v souladu s mezinárodními lidskými právy a standardy". Vedení Amnesty však zároveň tvrdí, že se na ně nevztahují pravidla SIPO, protože jejich práce nemá "politické cíle".


Převzato ze stránek HNUTÍ PRO ŽIVOT


19.04.2017

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Dětská revoluce: CHYBÍ MI TÁTA!


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ