HLAVNÍ STRANA
banner na slevy
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu

Poradna: Změna trvalého pobytu

Ing. Aleš Hodina


Syn je trvale přihlášen na původní adrese u otce, ale já bych ho ráda přihlásila k sobě k trvalému pobytu. Co k tomu prosím potřebuji a potřebuji souhlas otce?

K. P., Praha


Začněme tím, co potřebujete k přehlášení trvalého pobytu dítěte:

  1. svůj průkaz totožnosti
  2. rodný list dítěte, z něhož vyplývá, že jste jeho rodičem (a tedy zákonným zástupcem)
  3. doklad o oprávnění užívat nemovitost, kam chcete dítě přehlásit (nájemní smlouvu, u nemovitosti ve vašem vlastnictví výpis z katastru nemovitostí).

Souhlas otce ke změně trvalého pobytu dítěte potřebujete. Samozřejmě, že je technicky možné, abyste změnu s uvedenými doklady provedla sama. To samé však může následně udělat i otec... § 49 zákona o rodině k tomu říká: „Nedohodnou-li se rodiče o podstatných věcech při výkonu rodičovské zodpovědnosti, rozhodne soud.“ A soudní judikatura doplňuje: „Bydliště nezletilého dítěte, které bylo založeno dohodou jeho rodičů, lze změnit jen novou dohodou rodičů o této skutečnosti nebo rozhodnutím soudu.“


Otázky do Poradny pište na e-mail: PORADNA@STRIDAVKA.CZ


24.10.2012
SDÍLET

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Právní poradna Střídavky


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ