Stridavka.cz
Již před několika lety jsme se zabývali fungováním orgánu sociálně právní ochrany dětí v městském obvodu PRAHA 3 (viz články OTŘESNÝ OSPOD PRAHA 3 či ZNEUŽÍVÁNÍ MĚSTSKÉ POLICIE V PRAXI). Jak jsme nyní zjistili při náhodné návštěvě, nejen že zde stále pokračuje jako vedoucí tohoto úřadu Martina Minhová, ale i propagace ultrafeministických aktivit na nástěnkách OSPOD. Citujeme dále podanou stížnost:
Dne 25.8.2014 jsem navštívil 4. patro zdejšího úřadu. Podle informační tabule i podle štítků na dveřích zde má být oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) a kurátoři pro mládež. Na nástěnkách zde však visely reklamní letáky organizací propagující služby poskytované dospělým, a to dokonce výhradně ženám (viz fotodokumentace). V letáku spolku ROSA je například uvedeno pravidlo „ženy pomáhají ženám“. OSPOD však není oddělením sociálně-právní ochrany žen. Tyto reklamní letáky tak nemají na jeho nástěnkách co dělat, protože ochrana žen není zákonem vymezeným předmětem činnosti tohoto úřadu.
Připomínám, že § 5 zákona o sociálně-právní ochraně dětí určuje, že „předním hlediskem sociálně-právní ochrany je zájem a blaho dítěte, ochrana rodičovství a rodiny a vzájemné právo rodičů a dětí na rodičovskou výchovu a péči“. Reklamní letáky propagující azylové domy pro ženy a nabízející své služby výhradně ženám, případně „ženám a jejich dětem“, působí přímo proti zákonem daným cílům. Prezentují „ženy s dětmi“ jako nedělitelnou jednotku, čímž podporují odstavení otce od dětí (k čemuž v azylových domech nezřídka i dochází). Podporují „řešení“ rodinných konfliktů rozbitím rodiny (ROSA může být též zkratkou pro „ROzvod a SAmota“). Často k tomu také dochází na základě obvinění, která se následně ukážou jako lichá, ovšem rodinné vazby už jsou zničeny.
Věřím, že při příští návštěvě zdejšího úřadu se situace již nebude opakovat a reklamní letáky zaměřené na „ochranu žen“ zde uvolní místo informačním materiálům sloužícím k ochraně rodičovství a rodiny a vzájemného práva rodičů a dětí na rodičovskou výchovu a péči (tak, jak říká zákon). Takové materiály pro porozvodové situace jsem na nástěnkách OSPOD naopak vůbec neobjevil! Uvádím proto odkaz, kde si můžete stáhnout informační leták o péči obou rodičů: WWW.STRIDAVKA.CZ/STRIDAVKA.PDF
Žádám, abyste mne v zákonné lhůtě písemně vyrozuměli o vyřízení stížnosti a opatřeních přijatých k nápravě.
Vážení čtenáři, vyzýváme vás, abyste postupovali stejně, pokud se s něčím podobným potkáte i na svém OSPOD. Reklamní letáky propagující „pomoc ženám“ (a zvláště tohoto charakteru) musejí z jejich nástěnek zmizet a pokud možno být nahrazeny informačními materiály sloužícími k ochraně rodinných vazeb.
27. 8. 2014 at 9:56
Před vstupem do každého OSPODu by měl být nápis „Výlučná péče mrzačí celé generace dětí.“
29. 8. 2014 at 19:09
Myslím, že ženám dlouho trvalo nastolit téma domácího násilí jako hodné ochrany – proto „ženy ženám“. Mužští policisté a soudci na tohle téma dlouhou dobu kašlali. Napadat to je jako diskvalifikovat sami sebe -přeci ve vaší organizaci je to muži mužům, ne? Kdybyste tak řešili pořádné věci a ne letáky prospěšných organizací, udělali byste lépe. Takhle to působí, že jen hledáte viníky vašeho rozvodu a ztráty dětí všude jinde, než také u sebe. Feministky, homosexuálové a už vůbec ne týrané ženy – nikdo z nich nemůže za vaše zpackaný životy (abych parafrázovala oblíbenéantirasistické heslo:-)
29. 8. 2014 at 22:37
Nejsme muži mužům, ale rozumní muži a rozumné ženy dětem – oba rodiče. Nenapadáme homosexuály ani týrané ženy, ale ty, kdo si z nich dělají svůj byznys a jejich prostřednictvím prosazují cíle rozkládající společnost, rodinu, rodinné vazby, osvědčené hodnoty. Možná to zatím nechápete, možná jste jedna z nich.
30. 8. 2014 at 8:49
Já osobně mám pocit nejen z vlastních zkušeností, ale i z toho, co mám možnost pozorovat ve svém okolí, že ženy jsou obvykle horší než muži a dělají i podstatně o mnoho horší věci, alejim – jako ženám – to stále prochází.
30. 8. 2014 at 8:56
„Týrané ženy“ Lol ! Co je to to jejich „týrání“? Směšná facka, které třeba ale předchází ženská psychická agrese, na kterou (na tu facku, pro příklad) si za pět minut „obět“ už ani nevzpomene? A kolik takových případů asi po republice za rok je? Jak se udává těch cirka tisíc? Tzn. nějaké tři, čtyři případy „strašného násilí“ po desetimiliónové České republice denně …
30. 8. 2014 at 8:58
Jak už někde psal v minulosti Ing. Hodina – a já s ním naprosto a plně souhlasím – pokud by se DŮSLEDNĚ evidovali případy psychického násilí ze strany žen, tak na 100% převáží počty (nejen) domácích násilnic / agresorek.
30. 8. 2014 at 10:57
Článek je zde: https://www.stridavka.cz/muzi-a-domaci-nasili.html
1. 9. 2014 at 12:21
Sáro: feminacistické organizace si udělaly z DN byznys a nástroj pomsty, o nic jiného nejde. Ve skutečnosti je průzkumy všeobecně známé, že ženy se dopouštějí DN stejnou měrou, jako muži, odkazy jsem sem již dával.
1. 9. 2014 at 15:29
Věc se má přesně, jak píše stykač …
1. 9. 2014 at 17:02
to je i OSPOD na PRG1