Ing. Aleš Hodina
–
České dráhy prý zavedly v některých vlacích zvláštní oddíly pouze pro bílé, totiž pardon – pouze pro ženy. Vagony určené jen pro muže zde ovšem nenajdete…
Kde jsou najednou všichni ti lidsko-právní aktivisté a aktivistky? Když jde o homosexuály, nepřizpůsobivé občany, nebo i o ženy, hlasitě řvou nad každým ústrkem. U mužů jim taková diskriminace nevadí? Pro zajímavost: § 402 trestního zákoníku „oceňuje“ segregaci skupiny lidí trestem odnětí svobody na pět až dvanáct let.
České dráhy prý chtějí nalákat ženy na železnici. Podle jejich mluvčího „některým ženám není příjemné sedět v uzavřeném prostoru s muži“. V Jihoafrické republice jistě měli také různé „důvody“, proč nemohli černí sedět ve vlaku s bílými. Možná že ani bílým nebylo příjemné sedět v uzavřeném prostoru s černými. Možná někdy i oprávněně. Dnes se tomu ale říká zločin proti lidskosti. Kdy se tak začne mluvit i o zločinech feminismu?
Ony by totiž nějaké vagony pro ženy mohly být jen úsměvnou perličkou, kdyby… Kdyby šlo opravdu jenom o výstřelek. Kdyby se něco podobného nedělo mnohem častěji a v mnohem horší podobě. A společnost k tomu mlčí. Jak žába ponořená v hrnci ani pořádně nevnímá, že feministky přikládají pod kotel čím dál víc.
Od feminismu k feminacismu
Ženské aktivistky zneužívají mužskou šlechetnost a historicky danou potřebu ochraňovat „slabší pohlaví“. Soustavným fňukáním nám vsugerovaly představu, že ženy jsou stále nerovnoprávné, utlačované, a proto je neustále třeba je zvýhodňovat. A to i tehdy, když už rovnoprávné dávno jsou.
Nejde tu zdaleka jen o kvóty, mající zaručit ženám zaměstnání bez ohledu na jejich (ne)schopnost. Samozřejmě jen u těch lukrativních pozic – kvóty na místa popelářů nikdo nepožaduje.
Ženy v posledním století především pevně ovládly výchovu budoucích generací. Přiznejme si, že i díky pasivitě mužů v této oblasti. Dříve byla pozice vychovatele vážená a ceněná. Šlechtici si najímali moudré a vzdělané muže, aby své zkušenosti předali jejich potomkům. Vychovatelem Alexandra Velikého nebyl nikdo menší než filosof Aristotelés. Vychovatelem Karla IV. byl pozdější papež Klement VI.
Dnes jsou děti ve školkách a školách vychovávány prakticky jen ženami. Pokud se jejich rodiče rozejdou, jsou svěřeny téměř automaticky do péče matky. I tehdy, když se otec může a chce o ně postarat. Více než polovina rodin se přitom rozpadá a feminismus tomu pod heslem „osvobození žen“ napomáhá. Návrh na rozvod dávají dvakrát častěji ženy než muži.
Kdyby ženy chtěly skutečnou rovnoprávnost, budou po rozvodu prosazovat střídavou péči obou rodičů. Ta jim umožní i více se zapojit do práce, mít více času pro sebe… Feministky jsou však nejhlasitějšími odpůrkyněmi střídavé péče. Výlučná moc nad dětmi a peníze od otce jsou zřejmě silnější motivací.
Bič na muže
Feministickým organizacím zároveň plyne řada nejrůznějších dotací. Některé z nich se aspoň snaží tvářit genderově neutrálně. Jiné, jako například proFem nebo Rosa, se ani netají tím, že pomáhají výhradně ženám. V čem?
Překroutily pojem „násilí“ a vydávají za něj téměř cokoliv, co ženám nevyhovuje. Třeba i „omezování přístupu k penězům“ či nečekanou kontrolní návštěvu nebo telefonát. S takto spleteným bičem „domácího násilí“ je pak snadné vyrazit proti mužům…
Muž obviněný z domácího násilí může být vykázán z bytu, přeruší se jeho kontakt s dětmi, je společensky znemožněn. Co na tom, že řada obvinění se nakonec ukáže jako lichá? Cíle bylo dosaženo – děti byly předběžným opatřením svěřeny do péče matky, otec získal cejch násilníka a povinnost platit matce výživné.
Aby nás to nehodné mužské plémě neobtěžovalo, jsou tedy vyháněni z vagonů, od svých dětí a někdy i ze svých domovů. Tady už přestává legrace. Jak dlouho si to ještě muži nechají líbit?
Převzato ze serveru PRVNÍ ZPRÁVY
8. 2. 2012 at 10:21
Vcera jsem zaslal jsem v teto veci dotaz na Ceske drahy. Jinak to vypada, ze dostat se do takoveho vagonu/oddilu neni vubec zadne hrdistvi, ale klidne tam muzete nakrace, protoze:
Smluvní přepravní podmínky pro veřejnou drážní osobní dopravu, Kapitola VI, bod 93:
—
Místa vyhrazená pro cestující s omezenou schopností pohybu a orientace, pro cestující s dětmi do 10 let, pro cestující přepravující kolo jako spoluzavazadlo a pro samostatně cestující ženy mohou ostatní cestující obsadit pouze tehdy, nenárokují-li jejich obsazení cestující, jimž jsou přednostně určena.
—
Pokudtedy není oddíl plně obsazen ženami, může muž bez problémů obsadit místo v oddílu pro samostatně cestující ženy a dokud jeho místo nebude nárokováno další ženou, na kterou místo nezbylo nemůže být z takovéhoto oddílu vykázán. Vykazat muze z takove oddilu muze podle vseho pruvodci az pri vycerpani kapacity. Je to asi jako “misto pro invalidy” v MHD – nikdo vam nebrani si na nej sednout, ale v pripade potreby je treba ho uvolnit.
8. 2. 2012 at 11:04
Bravo bábinka – natřela nám to stejně, jako to natíraly našim otcům, mlč a makej, nikam se nezapojuj
. Bábinko kolik máte vnoučat a s kolika se můžete stýkat a s kolika nikoliv…o kolik jste přišla vlastních dětí…buď mluvíte z vlastní nešťastné zapšklé zkušenosti nebo plácáte nesmysly o tzv. chlapství, tak jako nemálo žen, které v této společnosti stále hledají chlapy, přitom samy neví co vlastně od nich chtějí
tedy některé to ví moc dobře, ale to nemá s chlapstvím moc společného to je už kolikráte v mezích otroctví
8. 2. 2012 at 11:05
I kdyby to bylo tak, jak píše Martin, byli by za určitých podmínek vykazováni lidé jen proto, že jsou muži. Zde je navíc vyjádření ČD, podle něhož bude muž vykázán i jen tehdy, pokud do oddílu nastoupí: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/doprava/muzum-vstup-zakazan-ceske-drahy-zavedly-novou-sluzbu_224610.html A zde je informace o tom, že se tak skutečně stalo: http://ekonomika.idnes.cz/drahy-zavadeji-specialni-kupe-jen-pro-zeny-inspirovaly-se-v-cizine-1d3-/ekonomika.aspx?c=A120204_1727561_ekonomika_zep
8. 2. 2012 at 16:52
Počkejte a voni můžou muži vůbec dneska do vlaků nastupovat?
…kde to žijete nějaká rovnoprávnost vraťte se zpět do českých luhů a hájů…chlape mlč a dělej tady mám na tebe bič…
Oni ještě nedostali soudní zákaz k tomu? Pokud se tak nestalo, tak rychle jim ho vystavme…copak oni mají co dělat ve vlacích, mají chodit pěšky pěkně do práce jsou to přeci muži a tam pěkně makat aby vydělali na výpalné…
Nejezdí ty vlaky náhodou jenom po slepé koleji, kde na konci je betonová zeď? A bylo by vyřešeno s tou separací segregací
8. 2. 2012 at 16:55
My tu chceme chlapi mít přístup k dětem a to svým a ony nás už ani nepustí do vlaku, no to jsme to tedy s tou benevolencí a emancipací dopracovali
aby nám vůbec ještě někdo někde prodal aspoň auto…pradědové se musí v hrobech otáčet, kam to tato společnost dopracovala….
9. 2. 2012 at 15:52
Tady v té zemi skutečně neplatí ani psané zákony. Vítejte v “Jihoafrické rasistické republice – česko”
§ 133a o.s.ř. – přímá nebo nepřímá diskriminace
písm. c) na základě pohlaví při přístupu ke zboží a službám
porušení zásady rovného zacházení
Skutečnost je taková, jako např. pro nás známém ZoR
Výživné mezi manželi – chlapi platí výživné na nerozvedenou manželku, která se ovšem chce rozvádět.
Znáte snad jeden případ, kdy se manžel nechce rozvádět a žena manažerka s třikrát větším platem, platí výživné na nerozvedeného manžela ??
Inu vítejte v JARR
9. 2. 2012 at 16:19
No já žasnu, jak se “chlap” obul do bábinky. Vaše stránky jsem navštívila, proto, že kamarádka vyvdala děti, které usiluje dostat do střídavé péče. Mám-li být upřímná, zahořklost a ukřivděnost zdejších přispivatelů mne zarazila. Existuje spousta mužů, kterým ublížila žena a spousta žen, kterým ublížil muž. Nepochybně existuje spousta babiček, kterým je bráněno setkávat se s vnoučky. Myslím si, že vina či nevina mužů či žen se dá stanovit jen případ od případu. Jo – a sama za sebe považuji vagony pro ženy za pěknou blbost. Existuje
9. 2. 2012 at 17:03
já to taky říkám, nenavážejte se, chlapi,do ženských plošně a potom najdete mezi nima spoustu nových příznivců pro střídavku
9. 2. 2012 at 19:06
Ta fotka je výstižná. Ženský jsou půvabné, krásné, sladké. Ale jak lidová moudrost říká: kam čert nemůže, nastrčí ženskou…
21. 2. 2012 at 17:48
Musím souhlasit s kolemjdoucí. Ne vždy jsou za vším ” zlé ” ženy. Vždy je třeba každý případ posuzovat ad hoc.