HLAVNÍ STRANA
Hodina změny - diskuse o potřebných změnách
INFORMACE
ČLÁNKY
DISKUSE
ODKAZY
rodič.eu


Blíží se Den matek. A co Den otců?

Stridavka.cz


Stalo se už pomalu tradicí, že každou druhou květnovou neděli (letos tedy už pozítří) slavíme Den matek. Maminkám k tomuto svátku přejeme vše nejlepší!

Oslavy tohoto dne pořádá s dětmi i mnoho škol a školek - různé besídky, vyrábění dárečků a jiné aktivity. Informují o tom obvykle i na svých webových stránkách.

Bohužel řada z nich zapomíná stejně oslavit i Den otců, který připadá na třetí červnovou neděli.

Těm, které nyní pořádají nějakou oslavu Dne matek, by bylo dobré to při této příležitosti připomenout. A pokud nás budete zároveň informovat, rádi o tom napíšeme na našich stránkách - ať už bude reakce školy nebo školky jakákoliv.

Na vedení školy nebo je vhodné obrátit se i oficiální cestou. Zde předkládáme vzor takového připomenutí:

Vážená paní ředitelko / vážený pane řediteli,

Vaše mateřská / základní škola oficiálně pořádá a inzeruje u příležitosti Dne matek následující akci: (doplňte). Protože stejnou pozornost dětí jako maminky si zasluhují i tatínkové, a k tomu je potřeba děti vést, pevně věřím, že obdobnou akci uspořádáte a veřejně ohlásíte i u příležitosti Dne otců. Ten se slaví každou třetí červnovou neděli, letos tedy 18. června.

Mohu Vám při této akci případně i pomoci a po domluvě jí zajistit také mediální podporu, například na webovém portálu Střídavka.

Připomínám, že jedním ze zákonem daných základních cílů vzdělávání je také uplatňování principu rovnosti žen a mužů ve společnosti (§ 2 odst. 2 písm. d) školského zákona). Dodržování tohoto zákona tak může být i předmětem zájmu zřizovatele, České školní inspekce (§ 174 odst. 2 písm. d) školského zákona), jakož i mediálního zájmu.

Věřím proto ve Vaši pozitivní reakci, očekávám Vaši odpověď.


12.05.2017

Diskuse k článku (max. 650 znaků):


Navštivte také naši hlavní DISKUSI.


Dětská revoluce: CHYBÍ MI TÁTA!


PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH
INFO@STRIDAVKA.CZ