JáRodič.cz
–
Ve většině porodnic je dnes už samozřejmostí, že nastávající tatínek anebo jiná osoba může být u porodu. To ale neznamená, že je to povinnost. Pro rodičku je či může být přínosem, pokud na celou situaci není sama. Na druhou stranu, pokud s ní jde partner z donucení, pak to bude celé věci spíše na škodu. Jak se tedy rozhodnout? Má či nemá být otec u porodu? A kdo by měl toto rozhodnutí učinit? Tak nejen na tyto otázky budeme hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.
Rozhodování
U některých párů je situace jasná – nastávající maminka i tatínek si přejí, aby u porodu byli společně. Pak samozřejmě není co řešit. Společně mohou navštívit předporodní kurz, aby věděli, co je zhruba čeká. Muž se na něm dozví, jakým způsobem může ženě pomoci, či jak jí ulevit.
Někdy ale situace není tak jednoduchá. V tomto případě je důležité, aby spolu partneři komunikovali a vysvětlili si své postoje.
Jak tedy na to aneb Co je třeba si uvědomit
Oba partneři mají právo se rozhodnout – žena, zda chce/nechce mít muže u porodu; muž, zda chce/nechce být u porodu. Tato rozhodnutí samozřejmě mohou vyvolávat emoce, obzvláště v případě, že jsou přání rozdílná.
Přání toho druhého by mělo být respektováno – samozřejmě je možná diskuse, na druhou stranu by neměl být vyvíjen přílišný nátlak na změnu rozhodnutí
Pokud je důvodem mužova „ne“ strach z porodu, respektive z neznáma, může mu žena dát k dispozici informace na toto téma, mohou společně absolvovat předporodní přípravu, navštívit vybranou porodnici a teprve poté učinit definitivní rozhodnutí
Nenechte se zviklat okolím (kamarády, rodinou a podobně) – je to jen vaše rozhodnutí
To, že otec k porodu nejde, neznamená, že by byl v budoucnu špatným otcem
Pokud žena nechce jít k porodu sama, může požádat o doprovod matku, sestru, kamarádku či si třeba domluvit dulu (více na toto téma naleznete v příspěvku „Kdo je dula?„).
Příprava na porod
Porod je pro nastávající maminku i tatínka něco neznámého, z čeho mohou mít oba obavy. Proto je fajn se na porod připravit. Jak již bylo zmíněno, je možné se společně zúčastnit předporodních kurzů, při kterých oba získají řadu potřebných informací a praktických dovedností, zároveň mají příležitost se zeptat na věci, které je zajímají, ze kterých mají obavy.
Je vždy důležité, aby partneři o porodu hovořili – měli by si porod aspoň částečně „naplánovat.“
Tatínek by měl vědět:
- co se od něj během porodu očekává
- jak si žena porod představuje – chce-li tišící prostředky, v jaké poloze chce rodit atd. Může pak totiž být „kontaktní osobou“ pro personál
- že pokud mu nebude dobře či se na to prostě nebude cítit, může kdykoliv odejít, popřípadě se zase vrátit
- že se může stát, že si ho nakonec u porodu nebude přát žena
- že porod nakonec může proběhnout zcela jinak, než si společně s partnerkou naplánovali
Závěr
Byl váš partner u porodu? Bylo to jednoduché rozhodování, anebo jste o něm dlouze diskutovali? Je dle vašeho názoru otec u porodu pro ženu skutečně přínosem či je to spíše móda? Myslíte si, že „společný“ porod pár vždy stmelí, anebo může vztahy i narušit? Podělte se s ostatními o své zkušenosti, názory, rady a tipy.
Převzato z webu JáRodič.cz
6. 8. 2022 at 12:32
Já jsem se po delším zvažování rozhodl k porodu nejít. Přesvědčila mne zdravotní sestra na gynekologii, kam jsem manželku doprovázel na vyšetření. Sama měla čtyři děti a říkala mi – nechoďte tam, lidé mají představu čistého miminka v zavinovačce, ale uvidíte a uslyšíte tam horor, sama jsem svého muže prosila, aby se mnou nechodil, nechtěla jsem, aby mne tak viděl. Na druhou stranu, znám muže, kteří u porodu byli a vzpomínají na to rádi. Ať se každý rozhodne sám.
10. 8. 2022 at 2:29
Všímáme si, jak mnozí dokazují klesající IQ, klesající morálku a duševní i reprodukční schopnost, zjištěnou odborníky Ing. L. Balvínem, učitely, vědci všude tam, kde se staly děti majetkem žen.
I tu najdete potvrzení pravdivosti učení evolučně myslících a vzdělaných lidí.
Například vidíte, jaký obrovský rozdíl je mezi Tomášem Jadlovským a jeho ukradeným synem Mirkem Jadlovským.
Je to potvrzení učení pana učitele Ing. L. Balvína, Sokrata, Platona, Bible, Konfucie, že civilizace, ve které dostanou ženy a jejich političtí, justiční, mediální, a miliardárští pasáci právo krást děti mužum, otcum, je ODSOUZENA K DEGENERACI a ZÁNIKU.
10. 8. 2022 at 7:46
Prosím, nereagujte na tyto bláboly pod Mirkovým jménem, Píše to tady jedna zamindrákovaná lesba, o které jsem kdysi psal, nikoliv Mirek.
11. 8. 2022 at 7:40
Vážený pane Tomáš Jadlovský.
ÚMS – HPR a Klub žen pri ÚMS někdy reaguje na degeneratívně myslící osoby a jejich bláboly proto, aby poukázala na to, jakým osobám svěřuje rozvodová mafie děti a do jaké výchovy.
Upozorňujeme, že tyto zamindrákované vlastníčky dětí učí děti, aby se chovaly stejně degenerovaně, jako ony.
21. 12. 2022 at 18:43
Příspěvek pod falešným jménem, který hrubě urážel jednoho z diskutujících, byl smazán.
26. 12. 2022 at 8:21
Jaký to paradox, že to (údajně) silnější pohlaví často u porodu omdlévá. 😀
27. 12. 2022 at 9:03
Pane,-ní Alane.
V meně Únie mužov Slovenska a Klubu žien a matiek pri ÚMS Vám upřímně děkuji za ukážku nenávistného bludu k otcovství a k mužství.
Kde jste vzal,-la, že muži při porodech často omdlévají?
Proč lžete, že muži jsou jen „údajně“ silnější pohlaví?
Je to pomluva celé mužské populace. Musíte muže a ženy hodnotit komplexně v celém časoprotoru. Ne jenom jako ostatní mnohé živočichy a slabší pohlaví jen podle přítomnosti.
Po dobu existence lidstva vždy a častěji omdlévají ženy. Například i při plození dětí, když ženu bránící se před mužem, muž nakonec znásilní. Většinou byly a jsou ženy konštruovány i duševně tak, že když ženu v lese přepadne muž, tak nastane ochabnutí její obrany jen proto, aby mohla býti oplodněná. Na to přišli vědci a potvrzují to i samotné největší feministky 🙂
Nešíření chorobné nenávisti a lží proti mužské populaci ve vaší hlavě vám v roku 2023 a dalších letech přeje orgaqnizace proti degeneraci a za obnovení evoluce mozku.