MPSV
–
Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje v přímém oslovování těch, kdo mají nárok na některou z forem pomoci státu. Poprvé došlo k cílenému kontaktování klientů hned na počátku letošního roku, kdy potenciální příjemci příspěvku na bydlení dostali informační e-maily s upozorněním, že na tento příspěvek mohou dosáhnout. Výsledkem byly tisíce nových žádostí. V proklientském přístupu bude resort pokračovat a napřímo osloví i ty, kteří mohou získat přídavky na děti.
„S rychlým rozvojem digitalizace na MPSV dochází k mnohem lepšímu propojení databází a díky tomu získáváme stále přesnější data, a to samozřejmě s důrazem na maximální ochranu osobních údajů. Z doposud podaných žádostí o jednorázový pětitisícový příspěvek na dítě vyplynulo, že zhruba 90 tisíc rodičů má nárok i na pravidelný měsíční přídavek na dítě, ale dosud o něj nepožádali. Máme detailní informace o cílové skupině, které nyní můžeme nabídnout konkrétní a pravidelnou pomoc,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).
Přídavek na dítě lze získat až tři měsíce zpětně, průměrně činí 1 100 korun měsíčně. Od nového roku se tato částka bude navyšovat. Přídavek se vyplácí měsíčně na každé nezaopatřené dítě v rodině až do 26 let věku. Má na něj nárok domácnost, jejíž příjem není vyšší než 3,4násobek životního minima rodiny. „Díky jednorázovému příspěvku máme exkluzivní data a je naší povinností nasměrovat naši pomoc tam, kam má být zacílena. Tedy hlavně k rodičům dětí, kteří mají problémy s dopady inflace. Opět přicházíme s revolučním řešením, které se na MPSV dosud nikdy neuplatňovalo,“ dodal ministr Jurečka.
Žádost lze podat jednoduše on-line na webu MPSV za pomoci elektronické identity nebo osobně na pobočkách Úřadu práce.
Lidé dostanou SMS zprávy a e-maily
„Postupně rozešleme potenciálním příjemcům SMS zprávy, které přijdou od odesílatele označeného jako MPSV JENDA a budou je informovat o tom, že příjemce zprávy má pravděpodobně nárok na přídavek na dítě. Jedná se o stejného odesílatele, jako v případě jednorázového pětitisícového příspěvku na dítě,“ upřesňuje náměstek pro informační technologie na MPSV Karel Trpkoš. Obdobné zprávy současně budou rozesílány i e-mailem. Klienty oslovíme podle toho, jakou možnost si zvolili při registraci do aplikace JENDA.
„Rád bych ale apeloval na všechny, aby před otevřením jakékoliv adresy raději dvakrát zkontrolovali, zda se opravdu pohybují na oficiálních webových stránkách ministerstva, které nemají žádnou jinou doménu než www.mpsv.cz,“ upozorňuje náměstek Trpkoš. V poslední době se totiž objevila řada případů, kdy lidé dostávají SMS zprávy, které odkazují na podvodné stránky, které se jen tváří jako web MPSV. Jde však o weby sloužící ke krádeži dat a phishingu. MPSV ve spolupráci s NÚKIBem a sdružením CZ.NIC tyto weby průběžně blokuje, nadále však před nimi důrazně varujeme.
Okomentovat