Veřejný ochránce práv
–
Praktická příručka práva na rovné zacházení pro rodiče na pracovním trhu se chronologicky věnuje otázkám zaměstnávání od nástupu až po skončení pracovního poměru, je tak užitečná pro všechny zaměstnance. Dozvíte se také, jak se v konfliktních situacích bránit. V příručce naleznete ilustrační příklady, které pomáhají lépe pochopit základní principy a právní pravidla, i případy z praxe ochránce shromážděné v průběhu posledních dvanácti let.
Každoročně se na ombudsmana obracejí lidé, kteří se cítí být diskriminováni z důvodu rodičovství. Ombudsman rodičům poskytuje metodickou pomoc. Mnohým z nich totiž k řešení situace postačuje, pokud se v nastalé situaci zvládnou lépe zorientovat či načerpat argumenty pro jednání se zaměstnavatelem. Právě takovým lidem ochránce směřuje tuto příručku.
„Věřím, že spolu se stručnými doporučeními pro rodiče na pracovním trhu bude celá příručka sloužit zaměstnancům napříč odvětvími, aby byli schopni lépe reagovat na události v zaměstnání a zorientovali se ve svých právech, stejně jako v jejich limitech. Doufám, že bude tento text sloužit všem rodičům, kteří slaďují pracovní život s tím soukromým, aby se seznámili s problematikou rovného zacházení tak, jak se projevuje v práci ochránce a v podnětech, se kterými se na mě stěžovatelé obracejí,“ uvedl ombudsman Stanislav Křeček.
K tématu rodičů na pracovním trhu jsme připravili také dva podcasty – první nabídneme už dnes a facebookový seriál, který budeme zveřejňovat v pátky.
- Stručná doporučení pro rodiče na pracovním trhu (PDF)
- Celá příručka Rodičovství a diskriminace v práci (PDF)
Převzato z webu veřejného ochránce práv
Okomentovat