Jan Ryska
Oslovuji všechny ty z vás, kterým vadí stále ti stejní, co rozhodují o našich dětech. Dřív byli přiznaní, dnes jsou nepřiznaní, ale 95 % výluček je stále stejných. Připomíná to stav v perestrojce. Změny jen na úrovni šminek a pod nimi stařena.
Prosím, nebojte se symetrické péče v právním státě a ztráty kariéry. Péče může být i mírně asymetrická, ale tak, aby vám vývoj vašich dětí neprotekl mezi prsty.
Nebuďte pokrytečtí i vůči vlastním dětem. Jde to. Hmotné statky si do hrobu nevezmete.
V právním státě se hledají možnosti, jak péči rodičů zajistit, a ne důvody, proč nic nejde.
Rozhejbejte se a buďte ochotni taky něco ztratit.
První krůček, byť u Bureše, ale s mediálním prostorem nejvíce čtenářů, můžete udělat tak, že se zaregistrujete a po dostatečném počtu nějakých těch jeho Íček můžete alespoň jedním pozitivním názorem ovlivnit tak důležitou změnu společenského mínění ve prospěch dětí.
Ony by si tu moc nad dětmi nejradši držely na věčné časy a nikdy jinak.
Tohle přišlo až s bolševikem.
Maj nakročenou čtvrtou generaci a tím, že se v tom matriarchálně rodinném vydírajícím modelu už narodily ony a jejich matky, tak se chovají, že to tady bylo odjakživa. Nebylo.
Velká skupina netečných stojí stranou. A čekají na změnu. Brblá. To nic nestojí. Kdyby 10 % čtenářů napsalo milovnicím starých pořádků, že manipulují se slabomyslnými, tak by to stačilo na to, aby se uspíšil vývoj poznamenané společnosti. Začali by hájit zájem svého dítěte před zájmem našminkovaných stařen a pohodlných trubců, na které mám obzvlášť spadeno, protože svou pohodlností jsou schopni i pokrytectví vůči vlastním dětem, které je potřebují. No a tím dostávají prostor ideologické stařeny a jejich zájmy. Nevěřte jim. Věřte zpětné vazbě od vašich dětí. Tu si ale musíte vypracovat, genetický klíč sám nestačí, je jen vodítkem a pomocí. Děkuji za pozornost.
Převzato z diskuse na serveru iDNES
11. 1. 2017 at 12:27
Výborný podnět a inspirace. Dosavadní postoj mlčícíčásti společnosti a jejich ostatní projevypasivity jsou tragické. Pro ně samotné.
Autor se však poněkud mýlí v jednom argumentu. V Americe se začalo otrokářskou demokracií, žádný „bolševik“ tam nebyl. Z USA je dneska největší státní terorista a americkájustice má za sebou mnoho zavražděných nevinných lidí.
Německo má za sebou totalitní fašistickou minulost. Nevíte, v jakém stavu je tam právo a opatrovnická justice?
11. 1. 2017 at 18:56
Děkuji Alešovi za překvapivé zveřejnění.
Diskusní příspěvek byl postaven na velmi zarážejícím velkém rozdílu mezi úspěšným článkem Žblebt roku 2016 s týdenní čteností 27600 čtenářů s karmou skoro 40 (karma je kladné vyjádření a 40 je velmi vysoko) a opačné situaci v diskusi pod článkem- přesně v principu- komunistů moc není, ale sejdou se k volbám všichni.
To je zajímavý rozdíl pro sociologa i pro laika jako jsem já. Tento stav je patrný u všech článků ctihodného reformátora Aleše už z minulosti a je to pořád velmi podobné. Anonymní, bez kůže na trh, bez časové i emocionální investice velmi vysoké kladné hodnocení jedním kliknutím, které je neslyšně schované jen v drobné číslovce pod článkem proti velmi údernému hlasitému silovému jednoduchému odporu v diskusi pod článkem. Připomíná to tu situaci, kdy se lidi báli, aby neměli problémy, ale to nebude ten hlavní důvod.
Článek byl z nějakého důvodu mírně upraven.
11. 1. 2017 at 20:46
Článek byl mírně upraven pouze vynecháním zmínek o hodnocení na blogu iDNES, které na našem portálu mohou být nesrozumitelné a nesouvisejí ani přímo s tématem.
12. 1. 2017 at 16:52
„Maj nakročenou čtvrtou generaci a tím, že se v tom matriarchálně rodinném vydírajícím modelu už narodily ony a jejich matky, tak se chovají, že to tady bylo odjakživa. Nebylo.“
Hezká věta. Ano. Tady je zkur*ený matriarchální model.
12. 1. 2017 at 16:59
Co by jste ale čekali v České republice? Diskriminací mužů se vám žádný „ministr pro lidská práva“ zabývat samozřejmě nebude. 🙂