Mgr. Tomáš Zdechovský
–
Organizace spojených národů (OSN) nám bohužel každým dnem stále více dokazuje, že nedokáže řešit ani vlastní skandály ani skutečné výzvy, kterým současný svět čelí. Spíš se jen aktivisticky věnuje prosazování levicové agendy.
Zvláště Světová zdravotnická organizace (WHO), která spadá pod OSN, se vrchovatě znemožnila neadekvátní reakcí na pandemii koronaviru a poklonkováním Číně, o čemž jsem opakovaně psal. Japonský vicepremiér Taro Aso v reakci na to trefně prohlásil, že by se WHO mohla přejmenovat na CHO, tedy Čínskou zdravotnickou organizaci.
I přímo od vedení OSN se Čína dočkala chvály za údajné rychlé poskytnutí informací, genetické mapy a genomu viru. Jak ale nyní vyplouvají na povrch další skutečnosti, realita byla úplně jiná. Ve skutečnosti musela OSN čekat na zmíněné informace více než týden. Genetickou mapu zveřejnila ČLR až poté, co ji 11. ledna publikovala jiná laboratoř. Na podrobné informace o nakažených lidech museli v OSN čekat ještě další dva týdny. Čína tedy řadu důležitých skutečností zatajovala a uvnitř WHO se o tom vědělo.
A když už jsem u WHO, tak nyní českými médii proběhl další neskutečný a doteď nepříliš známý skandál organizace, kdy se jim bohužel podařilo těžce otrávit arzenem z jimi budovaných studní v Bangladéši 35 až 77 milionů lidí. Zcela totiž zanedbali konzultace s geology, k čemuž se stále nehodlají postavit čelem. Asi má stačit dobrý úmysl dostat k lidem „čistou“ vodu, ačkoliv toto pochybení svými parametry dalece překonalo katastrofy v Černobylu nebo Bhópálu.
Problematické jsou i další organizace spadající pod OSN
Dlouhodobý problém je pak třeba i s Radou OSN pro lidská práva (UNHRC), která ve svých 169 rezolucích sice nikdy neodsoudila Čínu, Rusko, Saudskou Arábii, Kubu, Venezuelu nebo Zimbabwe, ale proti Izraeli jich vydala hned 80 (47 %). Kvůli silným protižidovským postojům vystoupili USA a Izrael i z UNESCO – organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu.
Dětský fond UNICEF se zase během pandemie koronaviru pomalu víc než o problémy dětí zajímal o násilí na ženách a prosazování genderové rovnosti, protože tato „skrytá pandemie“ je prostě top téma.
V minulosti jsem kritizoval i UN Women, Agenturu OSN pro genderovou rovnost a posílení postavení žen, která razí názor, že rodina v klasickém pojetí muž, žena a jejich biologické děti, je pro ženy a dívky jedním z nejvíce nebezpečných míst pro život, a to nejlepší, co pro ně můžeme udělat, je zavést sexuální výchovu už od školek, všude plně hradit potraty a zajistit volný přístup budoucích samoživitelek k umělému oplodnění.
Vyjadřujte se „genderově neutrálně“
Celkově je zrovna UN Women velmi aktivní organizací. Nyní, když pandemie ustupuje, řeší OSN právě za pomoci této své agentury opět velice zásadní témata: správné vyjadřování. Přece nesmíme dopustit, abychom náhodou někde někoho neurazili politicky nekorektním oslovením. Co politicky, hlavně by měla světu vládnout korektnost genderová!
Na oficiálním twitterovém profilu proto přišli s výzvou, aby se v angličtině neužívaly výrazy obsahující slovo „man“ (muž). Níže je seznam slov, která mají být dle OSN závadná a jejich genderově neutrální alternativy. Například se nemá říkat policista a policistka, ale policejní úředník, ne předseda a předsedkyně, ale předsedající, ne „přítel a přítelkyně“, ale partner, a ne „manžel a manželka“, ale prostě „choť“.
Samozřejmě to zatím prezentují širší veřejnosti jen jako doporučení, nicméně podobné podklady jsou pak časem předlohou pro závazné dokumenty – třeba pro zaměstnance institucí EU už platí manuály Komise, jak správně mluvit a překládat. A celkově na základě podobných návrhů vzniká nová legislativa k tzv. gender mainstreamingu, kdy vůbec není lehké usledovat, kde všude to je, abych mohl hlasovat proti. Dlouhodobě totiž zastávám názor, že jsou mnohem důležitější a potřebnější témata, kterým je nutné se věnovat, třeba bezpečnost, vyřešení migrace nebo boj se suchem.
Výpověď za to, že jste muž
Když už jsem u postupného prosazování genderu, tak ještě na chvíli odbočím. Ideje jednoduše mají následky a aktuálně jsme se mohli i u nás v Česku přesvědčit o tom, jak může prosazování této agendy vést až k vyhazování schopných lidí třeba jen kvůli tomu, že nejsou ženy. Vyprávět by o tom mohl třeba známý historik Petr Blažek. Spolu s několika dalšími kolegy byl totiž odvolán z redakční rady odborného časopisu Securitas Imperii. Důvod? V redakci potřebovali větší zastoupení zahraničních odborníků a také žen. Jinak jste, milí historici, skvělí a moc si vás vážíme!
OSN začíná řešit pseudoproblémy
Ale zpět k OSN. Když je potřeba řešit problémy dnešního světa, selhává z mého pohledu tato organizace na celé čáře. Bohužel tím připomíná svoji předchůdkyni – Společnost národů, která vznikla v reakci na 1. světovou válku. A protože nedokázala zabránit 2. světové válce, skončila v roce 1946 v propadlišti dějin. Současná OSN teď buďto problémy řeší zcela nedostatečně, zaujatě, pokrytecky, nebo řeší naprosté pseudoproblémy, jako je zmíněná genderová korektnost v jazyce.
Osobě to proto celé vidím tak, že buď její představitelé začnou pracovat na tom, aby se vrátila důvěra v tuto kdysi skutečně potřebnou instituci, tedy se postaví čelem k jejich skandálům, různí ředitelé přijmou osobní zodpovědnost za přešlapy a dojde k zásadním personálním změnám, nebo ať se klidně už rozpustí.
Hezký den a veselou mysl!
Převzato z blogu Tomáše Zdechovského
Okomentovat