Matt O’Connor
Dostávám 2 otázky nejméně 5krát každý týden od chvíle, kdy jsem v roce 2001 založil Fathers4Justice. Znám dobrého právníka? Odpověď je stále ne. Měl bych žádat o střídavou péči? Sakra, ano!
Při každém jednání musíte žádat maximum. Vždy můžete snížit své požadavky, ale nikdy je nejde dodatečně navýšit. A čím více otců bude žádat střídavou péči, tím více idea rovnosti a spravedlnosti zakoření v systému.
Idea, která mohla znít absurdně v roce 2001, se stává novou normou.
Vidíme to už i ve Westminsteru. Na schůzích v tomto týdnu další poslanci pomalu konvertovali k myšlence, že střídavá péče je zodpovědné rodičovství, vytvářející lepší výsledky pro naše děti, naše rodiny a naši zemi. V době, kdy narůstají těžkosti, je třeba, aby se naši otcové věnovali svým dětem – střídavá výchova pozvedne děti z chudoby.
Takže zatímco my bojujeme na všech frontách, potřebujeme, abyste rozšířili evangelium střídavé výchovy na každý soud, který navštěvujete. Potřebujeme armádu Maminek a Tatínků složenou z hlasatelů střídavé výchovy, přesvědčujících přátele, kolegy, poslance, kněze a kohokoliv dalšího, s kým můžete mluvit!
Jeden můj přítel kdysi utratil obrovské jmění za známé advokáty ve snaze dosáhnout styk s dětmi. Řekli mu, že střídavou výchovu by nikdy nezískal. Poté, co jim dal padáka, navštívil jsem s ním jednou rodinný soud a vyšli jsme s rozhodnutím o střídavé výchově.
Můj vzkaz je jednoduchý. Když nežádáte, nedostanete.
Převzato z webu Fathers4Justice, přeložil Ing. Aleš Hodina, dr. h. c.
18. 12. 2014 at 19:29
Čtenářka Renata nám opakovaně vychrstla do našich obličejů smradlavou špínu demagogie, kterou známe už nazpaměť od opatrovnických soudkyň.
Matky samozřejmě se svých výhodných pozic následkem rozvodů nikdy nevzdají, takže s výlučnou výchovou otci namísto střídavé výchovy nikdy souhlasit nebudou.
Situaci ve svůj prospěch zvrátí jdnoduše tím, že přestanou s otcem dítěte komunikovat, za což je jim „odměnou“ výlučná výchova dítěte.
Už vůbec jim jejich otřesné sobectví nedovoluje přemýšlet, proč se proti bytostným zájmům svých dětí vůbec rozvádějí.
19. 12. 2014 at 9:26
prašivý taťka:…. vůbec jste nepochopil co jsem v článku napsala, ale vůbec. Osobně nesouhlasím s tím, aby matky otcům děti nedávaly. Jako dítě jsme si něco podobného prožila a naopak dítě je obou a proto by se rodiče měli na všem domluvit a chovat se v zájmu dítěte. To ale neznamená, že musím souhlasit se střídavou péčí. Opakuji že si nemyslím, že je dobrá pro dítě. A za tím si stojím a klidně si plivejte na to, že je to sobecké. Sobecký je váš postoj, protože jste nejspíš naštvaný na vaši ex, ale ani na moment jste se nezamyslel, co by vaše dítě podstupovalo, jak by se cítilo a jaký život by žilo. Já děti svému ex dávám nejen tak jak máme uvedeno soudem,ale kdykolisi řekne, žemá program, dovolenou, akci. Domluvíme se a proč bych o to děti ochuzovala. Ale střídavou péči, bych nechtěla, ne kvůli sobě, já bych měla dny volna :), ale to jaký život by vedly děti. Možná by stačilo naučit se spolu komunikovat a nebýt sobci (chápu, že někdy to nejde). Děti jsou vás obou, ale proto se nemusí stěhovat a balitz místa na místo.
19. 12. 2014 at 9:31
Děti se při střídavé péči „stěhují a balí z místa na místo“ úplně stejně jako při styku. Nebo snad při styku nejsou děti u otce? Navíc při střídavé péči mají děti obvykle vše potřebné v obou svých domovech, takže nepotřebují prakticky nic balit a „stěhování“ už je zcela nadnesený pojem. Z města na víkendovou chalupu a naopak se lidé také nestěhují, ale přejíždějí.
19. 12. 2014 at 10:54
Vážená Renato, ti inteligentnější samozřejmě vědí, že ty nejpádnější důvody svého postoje přece lidé nesdělují. Tak je tomu i ve Vašem případě.
Střídavou výchovou nebo, nedej bože !!!, výlučnou tatínkovou výchovou byste přišla o všechny materiální a psychologické výhody, které jsou s výlučnou výchovou spojené, zejména o výživné a o monopolní vliv na dítě. Když Vám jde o principy, vracíte např. tatínkovi alikvotní část výživného za víkendy a za prázdniny či dokonce za dny, kdy mu dítě nad rámec opatr. rozsudku milostivě „půjčíte“ ?
O tom stěhování jednou za 14 dnů podává přesvědčivou argumentaci Střídavka pode mnou. Nebo se na víkendy k tatínkovi dítě snad nestěhuje, ale on si „půjčuje“ pouze maketu svého dítěte ?
Jak vidno, paní Renato, ukázala jste bezděčně, že Vaše důvody jsou chabé, nevěrohodné a čistě zástupné. Tak jak je u všech rozených egoistů typické.
19. 12. 2014 at 19:52
Paní Renato, rozumný rodič ví, že v převážné většině případů je v nejlepším zájmu právě střídavá péče (SP). Přesto na takovém striktním řešení netrvá – pokud druhý rodič odmítá SP, mohou se domluvit na tom, že dítě bude ve výlučné péči toho rodiče, který preferuje SP. Toto je přeci více než dostatečná vstřícnost a tolerance ze strany rodiče; pokud přesto nedojde k dohodě, je to kvůli tomu, že ten druhý rodič dohodě brání a je naprosto sobecký a amorální.
19. 12. 2014 at 19:58
Paní Renato, rozumný rodič ví, že v převážné většině případů je v nejlepším zájmu právě střídavá péče (SP). Přesto na takovém striktním řešení netrvá – pokud druhý rodič odmítá SP, mohou se domluvit na tom, že dítě bude ve výlučné péči toho rodiče, který preferuje SP. Toto je přeci více než dostatečná vstřícnost a tolerance ze strany rodiče; pokud přesto nedojde k dohodě, je to kvůli tomu, že ten druhý rodič dohodě brání a je naprosto sobecký a amorální.
19. 12. 2014 at 23:04
Renata = typická reprezentativní česká matka, potřebuje vlastnit dítě jako kus hadru, aby měla pocit dobré matky a také aby měla bezpracny příjem. Pak milostivě půjčí otci maketu dítěte, aby při styku nemuselo balit batuzek. Nikdy se mentálně nepřenese přes to, že by dítě mohlo mít dva rovnoprávné rodiče a proto ani nebude s otcem dítěte komunikovat, když nebude po jejím. Dítě je ji ve skutečnosti totálně zadele,když bude potrebovat volno, kde by ztrácela výzivne dítěte, sbali mu batuzek a soupne ho klidně k rodičům, teticce, nebo zrovna aktuálnímu mrdakovi…
19. 12. 2014 at 23:12
Podobně se projevuje i bývalá ministryně s gaučem v pracovně aneb Daniela Kovářová jako noční můra: http://danielakovarova.blog.idnes.cz/c/439686/Stridava-pece-jako-nocni-mura.html
20. 12. 2014 at 10:00
„Maminka Renatka“ už zřejmě reagovat nebude. Nemá čím. Zájem dítěte je pro ni až na posledním místě, o tom podává množství důkazů, na prvních místech jsou její vlastní ega. Jako stěžejní důkaz nade všemi vyčnívá, že nebyla schopna ani ochotna udržet svému dítěti funkční rodinu.
Noční můra Kovářová toho nablila už také plno kýblů, jak na její emocionálně zmatené články člověk na internetu pořád naráží.
20. 12. 2014 at 22:23
Kolářová mě velmi zklamala i urazila. Nevidí si na špičku nosu, když v podstatě tvrdí, že neexistuje normální otec. Jak hluboko musela klesnout. Fakt ubohé.