Ing. Aleš Hodina, dr. h. c.
–
Stránky Střídavka mají za sebou zhruba … Od začátku se snaží pomáhat tomu, aby dětem zůstali oba rodiče – ať už spolu žijí, nebo nikoliv.
Ne všem se to líbí. Soudkyně, pracovnice OSPOD a další osoby parazitující na současném systému „rozvodového průmyslu“ raději stavějí rodiče proti sobě, hledají toho „lepšího“ a prodlužují tak soudní spory, než by jednoduše přiznaly dětem střídavou péči obou rodičů. Feministky bojující proti mužům jim přizvukují, majíce radost z toho, že výsledkem současného systému je velké oslabení role otců.
Vidíme to i na některých „rodinných“ serverech, kde Střídavka není zrovna oblíbená. Zato se zde v článcích a diskusích pod heslem „osvobození žen“ propaguje rozpad rodiny a svěření dětí do péče pouze matkám. Jak neblahé důsledky má takové „osvobození“ pro společnost, pro děti a nakonec i pro samotné ženy, to už se zde neuvádí.
Kupodivu se ale najdou i takoví, kteří Střídavce vyčítají zbabělost a konformnost. Jsou to ti, kdo sice svými činy, například blokádami, někdy dost výrazně upozorňují na existující problémy, na druhé straně svou vulgaritou a hulvátstvím tyto aktivity diskreditují v očích veřejnosti.
Možná vinou svých osobních rodinných tragédií člověk někdy přijde o schopnost dostatečné sebereflexe. Někomu pak třeba přijde hulvátství hrdinné a vtipné a obdivuje ho. Říká se ale, že slušnost není slabost, a je to pravda.
Střídavka se určitě nebude k vulgaritám uchylovat, ale bude stále rozhodně hájit právo dětí na oba rodiče. Budeme dál přinášet informace o střídavé péči, o jejím fungování v praxi, o rodinných problémech a jejich řešení, o opatrovnických sporech o děti i o soudních excesech. Budeme se podílet na Dnech pro střídavou péči, seminářích a dalších aktivitách.
Naštěstí je zachování péče obou rodičů trendem, který se v civilizovaných zemích stále víc prosazuje. Ono nakonec ani dosavadnímu feministickému systému nic jiného nezbude, než raději podporovat rovnoprávnost. Za dveřmi sílí islámské země a Čína, kde děti po rozvodu připadají otcům.
Údaj v první větě je vynechaný záměrně. Článek totiž otiskujeme už podruhé, kdy časový údaj uvedený v původním textu by již byl, řekněme, poněkud neaktuální. Dá se to však říci i o zbytku článku? Pokud máte zájem, podívejte se sem, ze kdy tento text je.
Okomentovat