Rudolf Šindelář
–
Telenovela po nedávném rozchodu Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa nabrala novou dějovou linku, která oba aktéry takzvaného »boje o dítě« zavádí před českou justici. Mediální magnát se totiž netají tím, že chce uplatnit v rámci péče o společnou dceru střídavou péči. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřila špičková advokátka Lenka Radoňová, která v obecné rovině poukázala na skutečnost z loňského roku. „Rozhodnutí soudu jsou různá, v květnu ale Ústavní soud vydal nový nález, v němž posunul dále pohled na střídavou péči ve smyslu – proč ano,“ vysvětlila s tím, že dříve běžná praxe, kdy dítě dostala do péče převážně matka, se postupně mění. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil i bývalý politik Jiří Paroubek, který svedl v minulosti boj v rámci rozvodu. Jeho pohled je dnes takový, že souhlasí, aby o dítě pečovali střídavě oba rodiče.
Dá se odhadovat z toho, jak se k sobě v současnosti chovají, že to bude válka, kterou české soudnictví nepamatuje. Rodiče společné dcery Agáta Hanychová a Jaromír Soukup se totiž nemohou od rozchodu shodnout na úpravě péče o půlroční dítě.
Influencerka rozhodně není nadšená z toho, že její bývalý partner by byl rád, aby se o dceru mohl starat ve stejném režimu, jako se stará ona. „Ano, je to pravda. Mám zájem se o svou dceru starat a zajistit ji jak materiálně, tak se podílet na její výchově. Určitě budu žádat o střídavou péči,“ uvedl pro deník Blesk.cz Soukup.
Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila advokátku Lenku Radoňovou, která v obecné rovině poukázala na to, že soudy se dnes v řadě případů řídí novým pohledem na věc Ústavního soudu. „ÚS svůj nález dostal do polohy, kdy soudy by měly při rozhodování o dětech preferovat střídavou péči,“ uvedla s poukázáním na článek na portálu Česká justice, který se problematice věnuje obsáhleji.
„V současnosti by soudy měly při rozhodování o dětech upřednostňovat střídavou péči, případné výjimky je nutné náležitě odůvodnit, plyne z dnešního nálezu Ústavního soudu (ÚS). Při zamítnutí střídavé péče nestačí jen obecně poukázat na její náročnost nebo na špatnou komunikaci mezi rodiči,“ píše se v článku na specializovaném webu.
Pro ŽivotvČesku.cz sdělil svůj pohled ohledně péče o dítě i Jiří Paroubek, který svou dceru sice nemá v režimu »střídavky«, ale je přesvědčen, že na výchově dítěte by se matka i otec měli podílet stejným dílem. „Myslím si, že pokud chlap má řekněme nějaké problémy se závislostmi a podobně, tak není dobrý rodič, v tomto případě to věc mění. Nicméně si obecně myslím, že střídavá péče je namístě, pokud otec dítěte má zájem na výchově dítěte,“ vysvětlil bývalý premiér ČR, který se před časem rozváděl s dnes již exmanželkou Petrou Paroubkovou a u soudu řešil i parametry úpravy výchovy dítěte. Dnes má ale s exmanželkou opět vřelé vztahy, což jeho bývalá žena potvrdila i pro ŽivotvČesku.cz.
V kontextu celé věci se tak dá usuzovat, že Jaromír Soukup má poměrně vysoké šance na to, aby případný soud, pokud nedojde na dohodu mezi expartnery, rozhodl s ohledem na jeho požadavek. Tedy pokud se neobjeví jiné závážné okolnosti, které by byly překážkou.
Převzato z webu ŽivotvČesku.cz
12. 10. 2023 at 20:49
U dítěte pod jeden rok se nám to povedlo zatím jen dvakrát.
16. 10. 2023 at 12:08
Mediální magnát si ve vlastní záležitosti spravedlivý rozsudek jistě zařídí sám nebo s pomocí zkušených předražených advokátů. Peníze má, ale určitá inteligence mu schází. Ostatní rodičové spíše budou nadále příjemci obvyklé české justiční zvůle a bezpráví bez této bulvární pozornosti.
Panu bývalému poslanci Paroubkovi bych připomenul jeho vlastní odmítavé hlasování ke střídavé péči. Pravda, nebyl sám, z koalice Němcová, Langšádlová, Putnová, sexista a politická mrtvola RNDr. Nečas a z opozice také hokejsta Šlégr.
17. 10. 2023 at 11:25
Zdravím osobne otcovskú menšinu i protiotcovskú vetšinu. Evolučne aj antievolučne mysliacich a konajúcich
Aby som mohol čo najsprávnejšie posúdiť vzťah medzi ženou a mužom, otcom a matku a ku dieťaťu, musel som pol storočie študovať históriu a súčastnosť. Od Sumeru až po prítomnosť.
Musel som založiť doma aj vo svete množstvo organizácií mužov, otcov a podrobne študovať organizácie protirodinné, proti mužské. proti otcovské a proti mateřské. organizace za evoluci a především proti evoluci lidstva…
Môžempreto zodpovedne vyhlásiť, že „střídavka“ je krok správnym smerom k evolúcii …
Problém vidím v tom, že „striedavka“ zachováva niektoré základné feministické prvky. Napríklad nerozlišuje podstatný rozdiel medzi ženou a mužom a význam tohto rozdielu pre vývoj dieťaťa v človeka.
Z praxe mohu potvrdit slova Tomas e, že bohatí, anebo policiky činní muži vždy si problém styku s děťaťom, polickým feminizmom poníženým na mláďa. riešia na peniazmi. To je jeden z ďalších dôkazov, aký má justícia, polícia a rodinná politika degeneratívny charakter.
Preto som dospel ja aj iní k poznatku. že feministickú štátnu a domácu proti rodinnú politiku, justíciu, ospodskú a polícajnú politiku postaviť na úroveň politiky nacistov. Alebo ešte nebezpečnejšiu. Nie sa s nimi baviť a tým ich vyvyšovat…
S pozdravem Ing. L. Balvín, zakladateľ a predseda Únie mužov Slovenska, Klubu žien a matiek pri ÚMS, UO atd.