Aliance pro rodinu, z.s.
–
Dnes pro Vás máme něco opravdu exkluzivního. Zvolení Donalda Trumpa 47. americkým prezidentem zahýbalo světem. Ať už si o něm myslíme cokoliv, jedno je jisté. V oblasti školství, které v posledních letech v USA čelilo drtivému tlaku transgender ideologie na čím dál mladší děti, se spojil se skvělou organizací Moms for Liberty (Mámy za svobodu), která se staví za práva rodičů na výchovu svých dětí, edukuje je o možnostech, které mají ve vztahu ke školám a stojí za 42 zákony ve 12 amerických státech, které chrání děti před genderovou ideologií. Zejména pak ve věci bezpečí v dívčích šatnách (kam mohou opravdu jen dívky a ne muži!), ochrany dívčích kategorií ve sportu či kurikulárních zákonů, které umožňují rodičům plný přehled o vzdělávacím procesu jejich dětí. Přinášíme Vám rozhovor s jejich spoluzakladatelkou Tinou Descovich. Mluvili jsme spolu o strategiích ve školství, o změnách v americké společnosti i tom, proč lidé už nevěří nálepkám levicově progresivistických elit, které označují své konzervativní oponenty za „fašisty“, „nenávistné“ a podobně. Dotkli jsme se také kauzy kolem Českého domu, kdy jejich činnost v New Yorku označil na začátku letošního roku ministr zahraniční Lipavský (tehdy ještě za Piráty) za nepřípustnou na půdě krajanského centra. Paní Descovich nám dodala spoustu povzbuzení a věříme, že nás čeká budoucí spolupráce.
Sami si porovnejte měnící se západní trendy (amerického i částečně britského školství) a naše školství, které pod vedením ministra školství Beka (STAN) připravilo revizi rámcových vzdělávacích programů, které umožní přesně ty neblahé změny, proti kterým teď Američané vystoupili. A ačkoliv za to ministr dostává velkou veřejnou kritiku, vůbec není jasné, zda ustoupí nebo na sílu bude dál prosazovat tyto nepřijatelné progresivní změny.
Americké prezidentské volby nám ukazují, že ten, kdo má v rukách reálnou demokratickou sílu ke změně, jsme my rodiče a občané a nikdo, ani politici, nemohou dlouhodobě jednat proti nám.
V Poslanecké sněmovně byl minulý týden projednán ve 2. čtení návrh zákona zjednodušující rozvody. Podle statistik rozvodovosti to úplně nevypadá, že bychom měli s dostupností rozvodů v ČR problémy. Předložený návrh ve dvou paragrafech obsahuje ohrožení autonomie rodiny a nebezpečný nástroj pro soudní bitvy o děti. Jedná se o zakotvení úplného zákazu tělesných trestů pro děti a rozšíření okolností umožňující pozastavení výkonu rodičovské odpovědnosti vůči vlastním dětem. Jde o zcela nepřiměřený zásah státu, který navíc vychovává dospělé rodiče. Obzvlášť ve chvíli, kdy již v současnosti jsou nepřiměřené tresty občanským zákoníkem zakázány a stát disponuje nástroji, jak děti proti zjevným excesům rodičů chránit. Proto si velmi vážíme poslankyně Niny Novákové (nestr. za KDU-ČSL), která načetla pozměňovací návrh, který chce tyto kontroverzní pasáže z návrhu zákona vypustit. Držme jí palce i když čelí dezinformační kampani a tvrdým útokům různých demagogů. Návrh zákona má velké mediální a finanční pokrytí skrze lobbistickou iniciativu nazvanou sympaticky Dětství bez násilí. Zákaz tělesných trestů podporují organizace jako je Nadace Vodafone ČR, Society for all (organizace vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Laurenčíkové), antikapitalistická intersekcionální organizace International Feminist United – Praha, Konsent, Bez trestu, Ženy v právu, Liga otevřených mužů, úředník ministerstva spravedlnosti a vládní zmocněnec pro zastupování ČR před ESLP Petr Konůpka i ombudsman Křeček a jeho zástupce Schorm. Projekt podporuje také Nadace RSJ a Nadace České spořitelny a mnozí další. Často splývají s podporovateli ratifikace Istanbulské úmluvy.
Drazí přátelé, myslím, že slova paní Descovich o tom, že máme vytrvat, že změna je možná, mají velký význam. Mlčící většina se ve Spojených státech zvedla, když začali LGBTIQ+ aktivisté skrze školy převychovávat (a někdy i „předělávat“) jejich děti. A o děti a jejich dobro nám jde především. Nikoliv o nenávist vůči našim názorovým oponentům. To není cesta, kterou by demokratická společnost měla jít.
Okomentovat