Stridavka.cz
–
Dana Pavlousková (50) je výkonnou ředitelkou zapsaného spolku Klub svobodných matek. Tento spolek prosazuje mimo jiné zálohované výživné (placené státem z našich daní) či trestní postih těch, kdo neplatí výživné (přičemž víme, že důvody pro neplacení mohou být různé). Na druhou stranu je třeba přiznat, že na rozdíl od některých ultrafeministických spolků nevystupuje aktivně proti střídavé péči obou rodičů o děti.
Server Seznam Zprávy dnes přišel se zjištěním, kdo všechno pracoval v roce 2017 jako externí poradce pro kancelář středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO). Mezi těmito externími poradci figuruje i jméno Dany Pavlouskové, která se podle tohoto serveru „dobře zná s hejtmankou“. Za poloviční úvazek brala 35 000 Kč měsíčně a její prací mělo být „získávání a zpracovávání informací, vyhledávání a posuzování témat ke zpracování, sledování aktuálního dění a poskytování zpětné vazby, příprava edičního plánu, koordinace redakční činnosti, redigování dodaných podkladů“. Na detaily své práce paní Pavlousková serveru Seznam Zprávy neodpověděla a položila mobil.
Z vlastních zpráv Klubu svobodných matek pak vyplývá, že Středočeský kraj v posledních letech přispíval i přímo tomuto spolku dotací 50 000 Kč ročně.
Dana Pavlousková v jednom rozhovoru uvedla: „…vnímám obecně stigma, kdy jsou matky samoživitelky ze společenského hlediska hodnocené jako sociálně nežádoucí.“ Pokud však chceme mít dobře fungující společnost sestávající ze soudržných rodin, pak existence matek samoživitelek prostě je sociálně nežádoucí. Potřebujeme naopak podporovat úplné rodiny a jako nouzové řešení střídavou či společnou péči obou rodičů, nikoliv to, aby matky bez větších problémů opouštěly otce a zůstávaly samy s dětmi. Sama Pavlousková v jiném rozhovoru uvedla jako důvod, že na dítě zůstala sama, pouze toto: „Po narození dcery jsme měli s partnerem jiný pohled na život.“
Jestliže tedy Středočeský kraj přímo finančně podporuje aktivity ve prospěch samoživitelek, v podstatě tím usnadňuje pozici dalším a dalším matkám, aby se samoživitelkami často na základě vlastního rozhodnutí stávaly.
1. 10. 2020 at 7:48
Prototyp moderní ženy, která schovává své selhání za řeči o jiném pohledu na život. Tak jako utajuje, za co bere peníze od Středočeského kraje, asi se od ní nedozvíme, v čem ten jiný pohled spočíval. Tipuji ji jako ženu z té kategorie, která chlapa použila jako plemenného býka, aby měla dítě, ale která s ním žít neplánovala a tak náhle po porodu jinak pohlédla na život.
1. 10. 2020 at 12:00
Klub svobodných matek je ve skutečnosti komerční projekt advokátní kanceláře Budková Pazdírek https://www.bpa-ak.cz/novinky/klub-svobodnych-matek/ Spolek advokátům zajišťuje přísun výhodných zakázek na vymáhání výživného. Prodává předražené krámy přes https://www.klubsvobodnychmatek-obchod.cz/ Pořádá také sbírku na https://www.klubsvobodnychmatek.cz/pomozte-maminkam-a-detem/ Na pořádání takové sbírky je třeba souhlas obce nebo kraje podle zákona č. 117/2001 Sb., a ten tam nevidím. Další peníze dostává od https://www.klubsvobodnychmatek.cz/podekovani-nadaci-agrofert/A_469 , https://www.klubsvobodnychmatek.cz/dekujeme-za-podporu-stredoceskemu-kraji/A_552 a daších důvěřivců https://www.klubsvobodnychmatek.cz/#partneri
Pavlousková v médiích „zviditelňuje“ téma chudinek samoživitelek a za to je podporována „shora.“ Není to žádná aktivistka, jen dělá svůj byznys.
1. 10. 2020 at 12:04
Já významu toho termínu „samoživitel(ka)“ rozumím stále méně a méně.
Většinová společnost vnímá termín samoživitel(ka) jakožto sociálně potřebnou osoba, která je na výživu a výchovu dětí naprosto sama, má minimální příjmy sotva pokrývající základní potřeby rodiče a dítěte.
Ale
Tahle paní není samoživitelka, otec jejího dítěte žije a tudíž platí alimenty. Paní si navíc vydělá docela slušný ranec. Aspon může být vzorem pro ostatní „svobodné“ matky, kterak si vydělat zajímavý peníz.
Ale není to samoživitelka. Stejně tak, jako valná většina matek s dětmi v jejich výlučné péči nejsou a nemůžou být samoživitelkami.
Jak další příklad osoby, která zásadně deformuje vnímání pojmu „samoživitelka“ je moje bývalá manželka. Na OSPOD a u soudu uvádí, že je chudák, že je samoživitelka. Z jejího pohledu je samoživitelkou, ač žijící pod jednou střechou a ve společné! domácnosti se svými slušně vydělávajícími rodiči, s alimenty 10tis a příjmem 20tis. Ještě dodám, že chudák samoživitelka všemi zbraněmi bojovala a bojovat bude proti tomu aby otec dětí o ně pečovat mohl.
Takže milé „samoživitelky“, trochu víc vlastní soudnosti prosím. Není samoživitel jako samoživitel, tak to těm opravdovým samoživitelkám a samoživitelům nekažte u zbytku veřejnosti!
1. 10. 2020 at 21:05
Kolik by v podstatě bylo samoživitelek, dle přesné definice? Téměř žádné. Je ty, co otěhotněly alternativně, ty, co se ráno probudily s bolehlavem a neví, zda to nebude štěkat či chlap co zdrhl hodně daleko. Stát pomáhá již tak dostatečně dětem v nouzi. Článek je naprosto super, matky samoživitelky = uzurpátorky. Je k neuvěření na jak podlé činnosti jdou peníze nás všech. Škoda, že tyto peníze nejdou právě potřebným dětem a musí se na ně dělat sbírky. Zde by mohla dát paní prostor své činnosti a nezištně pomoci. Prospěla by dětem více.