• Články
    • Úvahy a komentáře
    • Odborné články
    • Vaše zkušenosti
    • Fungování institucí
    • Zahraniční zkušenosti
    • Zákony, judikáty, vzory
    • Výchova dětí
    • Akce a aktivity
    • Starší nezařazené
  • Právní poradny
  • Diskuse
  • Podpořte nás
  • Kontakt
  • Články
    • Úvahy a komentáře
    • Odborné články
    • Vaše zkušenosti
    • Fungování institucí
    • Zahraniční zkušenosti
    • Zákony, judikáty, vzory
    • Výchova dětí
    • Akce a aktivity
    • Starší nezařazené
  • Právní poradny
  • Diskuse
  • Podpořte nás
  • Kontakt
DomůZkušenosti s PhDr. Jeronýmem Klimešem
Předchozí v této kategorii Další v této kategorii

Zkušenosti s PhDr. Jeronýmem Klimešem

1. listopadu 2012

Radovan Břenek

Městská část Praha 12
Úřad městské části
Písková 830/ 25
143 12 Praha 4, Modřany

Vážená paní doktorko, dovoluji si Vám poslat mé poznatky a přílohy, jež vypovídají o mých negativních zkušenostech s panem PhDr. Jeronýmem Klimešem.

Dne 5.1.2012 jsem zaslal Asociaci klinických psychologů ČR stížnost na pana PhDr. Jeronýma Klimeše – psychologa. Přišla mi odpověď, v níž jsem byl upozorněn, že PhDr. Jeroným Klimeš není členem Asociace klinických psychologů ČR a není ani klinickým psychologem.

Podle následného zjištění mým právním zástupcem nemůže takový psycholog pořádat sezení a rodinné terapie. V mém případě dokonce první sezení nazýval mediací.

Pominu-li tuto skutečnost, jsem nucen konstatovat, že pan doktor, jenž spolupracuje s ÚMČ Praha 12 – Odbor sociálních věcí, nebyl přínosem pro zlepšení komunikace mezi mnou a expřítelkyní. Nebyl tedy přínosem ani pro našeho nezletilého syna. Velice mne překvapilo jeho hrubé až vulgární vyjadřování. Dokonce mne vyzval na silový souboj.

Pokusil jsem se, v dobré víře, pokračovat v sezeních s nezvyklým vedením a přístupem tohoto psychologa a zaslal mu své podmínky, za kterých budu ochoten v sezeních pokračovat.

Přál jsem si zejména, aby všechny zúčastněné strany dostaly shodný nebo dostatečný časový prostor pro své vyjádření a aby byla vyhotovena osnova, jež musí obsahovat účel a cíl plánovaného programu, odborný postup, jak k vytčenému cíli pan doktor plánuje dospět, popis stavu před započetím mediace a popis stavu, jaký plánuje nastavit po ukončení tzv. mediací či rodinných terapií. Dále vymezit dobu výkonu jeho činnosti, kolik schůzek plánuje absolvovat, jaký bude konkrétní program jednotlivých schůzek, atd. Samozřejmostí by mělo být i vyhotovení písemného protokolu o každé schůzce parafovaného jejími účastníky. Pod vedením pana doktora tomu doposud tak nebylo.

Své návrhy jsem zaslal vážené paní Bc. Novotné, jež byla opatrovnicí nezletilého.

Dne 15.2.2011 proběhlo další sezení, jenž vyústilo v ukončení spolupráce s panem PhDr. Jeronýmem Klimešem a následný písemný střet. Po poradě s váženou Bc. Novotnou, jež mi poskytla seznam mediátorů, jsem počal hledat kvalifikovanou pomoc u Asociace mediátorů České republiky.

...
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on vk
Vk
Share on email
Email
Share on print
Print

Sdílejte!

Související články

10 mýtů o manželství

Úhrada nákladů zmařené cesty pro dítě

Sourozenci mají právo vyrůstat spolu

Průtahy v řízení u soudů

10 Responses to “Zkušenosti s PhDr. Jeronýmem Klimešem”

  1. Odpovědět
    Martis pro Sáru
    2. 11. 2012 at 10:15

    PSYCHOLOG jeabsolvent filosofické fakulty se zaměřením napsychologické studium. Těmto osobám je možno udělit živnostenské oprávnění. Svoji činnost provádějí v souladu se živnostenským oprávněním (živnostenský zákon) – nejsou kladeny požadavky na celoživotní vzdělávání.
    Uvedu příklad .Automechanik získal živnostenské oprávnění před cca 20 lety. Oprava motoru Škody 120 L vyžadovala pouze dovednost držet šroubovák a kladívko v ruce. V případě, že se nebude automechanik celoživotně vzdělávat nebude schopen opravit motor vozu vyrobeného v roce 2012 ! Jeho odborná způsobilost je nulová a stejně tak nebude schopen vypracovat zprávu o chodu motoru.

    Že psychologie je stále stejná ? Omyl. K psychologii nerozlučně patří i doprovodné vlivy okolí. Je to evoluce. Změny ve společnosti, kupř. internet. Psycholog by před 20 lety jen těžko vysvětloval vlivy internetu na člověka. A pokud psycholog není držitelem odborných atestací, jsou jeho závěry odborně nezpůsobilé. A proto nemohou sloužit jako podklad pro rozhodnutí soudu.

    Klinická psychologie – je souhrn psychologických disciplínaatestace udělují akreditovaná zařízení

    V obou dvou případech se jedná o osoby NELÉKAŘSKÝCH profesí (nejsou lékaři)

  2. Odpovědět
    Martis
    2. 11. 2012 at 10:24

    Pointa byla

    zprávynemohousloužitjakopodkladprorozhodnutísoudu

  3. Odpovědět
    Trolice
    2. 11. 2012 at 12:18

    Martis, ale můžou. Zdejší soudy zádné podklady nepotrebuji a dukazy hodnoti podle svého uvážení. Pomateny frustrovany Klimes je pro díte jízdenka do pekla.

  4. Odpovědět
    Martis
    2. 11. 2012 at 13:49

    Zapomněl jsem dodat, že je třeba to před soudem napadnout. A ať si soudce poté sám v odůvodnění rozsudku zdůvodní na základě čeho rozhodoval. Hned máš odvolací důvod.

    (fakt je ten, že máš pravdu a tehdy přichází na scénu hůl do ruky)

  5. Odpovědět
    Sára
    2. 11. 2012 at 16:03

    ano, máte pravdu, psycholog není lékař, nicméně klinickou atestaci získává většinou ve zdravotnictví – nejčastěji na psychiatrických odd. V článku se také mluví o “sezení a rodinných terapiích” s tím, že “V mém případě dokonce první sezení nazýval mediací.” Já reagovala na slovo terapie, nicméně je pravda, že i slovo mediace je nadužíváno. Pokud bylo doporučeno rodinné/partnerské poradenství, nemusí být psycholog klinikem. Takže tak. Co se týče živností, tak na živnost “psycholog” musí být hotový certifikovaný výcvik (to je to vzdělávání, po kterém voláte), tzv. “volnou živnost” používají poradenští psychologové (tedy ti nejčastější, se kterými se setkáváte) a lektoři. Ono je to sice slovíčkaření, jenže pak se ukáže, že článek nedává úplně smysl. To ovšem nic nemění na názoru na pana Klimeše. Jen jsem to myslela spíš tak, že podle vás to vypadá, že jiný než klinický psycholog nemůže nic dělat. Přitom je to právě naopak – jak jsem psala v manželských a partnerských poradnách sedí většinou právě neklinikové – tedy ti, kteří si vybrali poradenskou specializaci.

  6. Odpovědět
    Radovan
    2. 11. 2012 at 18:33

    Rovněž i Vy máte pravdu, že pátrám po informacích a chybách, jenž by mohli být přínosem k ovlivnění opatrovnického sporu. Závěrem dopisu, píši, že jsem začal hledat odbornou pomoc u AMČR. Klimeš tehdy mediaci nabízel. Později našim sezením začal říkat rodinné terapie. Dopis tak může působit zmatečně. Dnes už naštěstí musí být mediátor v asociaci a nemusí mít ani psychologické vzdělání. Jinak nynější podoba zákona o mediaci naznačuje vytvoření plánu o kterém píši. Pokud s Vámi expartner odmítá komunikovat, rodinné terapie nepomohou. Navíc rodiné terapie, jak název napovídá, budou vhodnější pro partnery, jenž o rozchodu teprve uvažují. Mediace může být nařízena soudem. Můj právní zástupce mi vnukl myšlenku, že jen klinik může vypracovat znalecký posudek pro soud. Mám tři Klimešovi posouzení v soudním spise. Jeho výroky z posudků použila soudem navržená znalkyně. Přesto, že posudek znalkyně je pro střídavku, jeho vyjádření lichotivá nejsou.

  7. Odpovědět
    PAN
    6. 11. 2012 at 8:59

    Kdo zažil ÚMČ Praha 12 a zdejší socpracky alias kolizačky, ví své. Kombinace těchto soc.úřednic a Klimeše je smrtící koktejl….
    http://www.youtube.com/watch?v=pb-Icv2uaU0

  8. Odpovědět
    Radovan
    6. 11. 2012 at 9:51

    60. Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků

  9. Odpovědět
    Radovan
    6. 11. 2012 at 9:59

    Obsah

    Poradenské služby technického charakteru ve specifikované oblasti činnosti, zejména ve stavebnictví a architektuře, strojírenství, hutnictví, energetice (například činnost energetického auditora), chemii, potravinářství, textilním a oděvním průmyslu a dalších průmyslových odvětvích, zemědělství a lesnictví, poradenské služby v oblasti finančních záležitostí (poskytování úvěrů, zhodnocení kapitálu a podobně), podnikatelských aktivit, organizačních a ekonomických otázek v obchodních záležitostech, při plánování, organizaci, kontrole, v oblasti řízení a podobně. Poskytování odborné pomoci, posudků, rad, doporučení a stanovisek k zabezpečení přípravy a realizace staveb. Posuzování vlivů připravovaných staveb, jejich změn a změn v jejich užívání, činností a technologií na životní prostředí, to znamená zpracování posudku dokumentace o hodnocení vlivu stavby, činnosti nebo technologie na životní prostředí. Posuzování zahrnuje zejména zjištění, popis a hodnocení předpokládaných přímých a nepřímých vlivů stavby, činnosti nebo technologie na klimatické poměry, ovzduší, povrchové a podzemní vody, půdu, horninové prostředí, způsob využívání krajiny, chráněná území, flóru, faunu, funkčnost a stabilitu ekosystémů, obyvatelstvo, využívání přírodních zdrojů, kulturní památky, životní prostředí v obcích a městech, porovnání navržených variant řešení a výběr nejvhodnější varianty, navržení opatření a podmínek, které vyloučí nebo sníží předpokládané nepříznivé vlivy, popřípadě zvýší pozitivní vlivy stavby, činnosti nebo technologie, hodnocení důsledků případného neprovedení stavby, činnosti nebo technologie. Poradenská činnost v oblasti společenských věd (sociologie, filosofie, historie, demografie, lingvistiky a podobně), v oblasti společenského vystupování, rozvoje osobnosti a udržování fyzické kondice, vizážistika, barvové poradenství, logopedie s výjimkou klinické logopedie a podobně.

  10. Odpovědět
    Radovan
    6. 11. 2012 at 10:01

    Obsahem činnosti není vlastní realizace technických činností, projektování staveb, ani jejich provádění, technicko-organizační činnost v oblasti požární ochrany, poradenská činnost při ochraně rostlin, poradenská činnost v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, daňové a účetní poradenství ani právní porady (zejména zastupování zájmů jedné strany proti zájmům strany druhé před soudem nebo jinými právními institucemi nebo pod dozorem advokátů nebo jiných pracovníků soudu), psychologické poradenství.

    Všeobecné podmínky
    Všeobecnými podmínkami provozování živnosti, jsou dosažení věku 18 let, způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost.

    Vzdělání

Okomentovat Zrušit odpověď na komentář

Oblíbené
Nejnovější
  • Nenecháme se zastrašit

    21. dubna 2022

    Pánové, sedejte si do dámských kupé

    13. září 2018

    Nové formy rodičovství: střídavá péče a hledání je ...

    10. ledna 2023

    Aktuální otázka

    24. února 2022
  • Žblebt roku 2022: Martin Ludvík

    2. února 2023

    Proč by nesporné rozvody neměly řešit soudy

    1. února 2023

    Tohle musí Ursula Leyenová vědět

    31. ledna 2023

    Expřítelkyně „tak trochu lhala“ a zničila mu život ...

    30. ledna 2023

Kalendář příspěvků

Únor 2023
Po Út St Čt Pá So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
« Led    

Vyhledávání

Nejnovější komentáře

  • Daniel Sedlák: Tohle musí Ursula Leyenová vědět
  • Tomáš Jadlovský: Tohle musí Ursula Leyenová vědět
  • Daniel Sedlák: Tohle musí Ursula Leyenová vědět
  • tulen2: Tohle musí Ursula Leyenová vědět
  • Střídavka: Proč by nesporné rozvody neměly řešit soudy

Anketa Střídavky

Máte děti? Kdo o ně pečuje?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Rubriky na webu

  • Úvahy a komentáře (361)
  • Odborné články (327)
  • Vaše zkušenosti (206)
  • Fungování institucí (172)
  • Zahraniční zkušenosti (124)
  • Zákony, judikáty, vzory (144)
  • Výchova dětí (301)
  • Akce a aktivity (161)
  • Starší nezařazené (1 382)
  • Ostatní (17)
Copyright © 2018 Aleš Hodina info@stridavka.cz
  • Výživné
  • Tátové
  • Ospod
  • Soudci
  • Cochemská praxe
  • Dětská revoluce
  • Domácí násilí
  • Krajský soud v Plzni
  • Hodina změny
  • Prodej obrazu