Mgr. Ota Jelínek
Inspiroval jsem se iniciativou Tomáše Jadlovského a o minulém víkendu obeslal většinu kandidátů do Senátu – abych zjistil jejich názor na změnu zákona umožňující častější nařizování střídavé péče (vloni novelu zablokoval Senát, tak si myslím, že tato anketa mezi kandidáty je zcela na místě).
Vynechal jsem kandidáty bez lehce dohledatelného e-mailu, kandidáty pidistran a kandidáty extrémistických stran, jejichž sliby mě opravdu nezajímají. V Brně jsem oslovil téměř všechny kandidáty, protože se mě zde volba týká.
Přikládám stručné výsledky (abych kopíroval mnohdy obsáhlé odpovědi kandidátů, na to zde opravdu asi není prostor, ale v případě zájmu můžu odpovědi dodat). Do výsledků jsem zapracoval i loňské hlasování v Parlamentu.
- „ano“ značí podporu nějakého typu rozšíření střídavky
- „asi ano“ značí váhavou podporu
- „ne“ značí jednoznačné odmítnutí střídavky
- „–„ značí, že v roce 2011 o střídavce nemohl(a) hlasovat
Z minulých zkušeností předpokládám, že většina z kandidátů, kteří se nevyjádřili, jsou pravděpodobně spíše proti.
Přeju všem šťastnou ruku při volbě svého senátora.
9. 10. 2012 at 1:58
Zajímavý jak tu je většinový ANO a doopravdy to je NE , na ty co maj NE by bylo dobré působit,aby věděli co vlastně ten jejich postoj znamená.
9. 10. 2012 at 8:50
Ve skupině bez odpovědi bude jistě dost kandidátů s názorem ANO (jen třeba neuveřejňují svůj email nebo před volbami nestíhali odpovídat), pokud někdo máte tip na další kandidáty s podporou střídavky, tak by stálo zato výše uvedený seznam průběžně doplňovat …
9. 10. 2012 at 9:58
Těší mne, že jsem inspiroval další. Navrhuji autorovi, abychom po prvním kole voleb oslovili postoupivší, zejména ty, kteří zatím v seznamu nejsou. Nechcete se o obvody podělit? Domluva na tjadlovsky@seznam.cz
9. 10. 2012 at 23:55
Kdekoli můžete siřte toto:
http://xman.idnes.cz/domaci-nasili-na-muzich-0vc-/xman-styl.aspx?c=A121003_065626_xman-styl_fro
10. 10. 2012 at 9:29
Volební obvod č. 50 – Svitavy
Radko Martínek (ČSSD)názory jednoho domku, nevolit
11. 10. 2012 at 10:38
Oto dobrá práce, díky.
11. 10. 2012 at 11:39
Volba ANO u kandidátky Wágnerové je však lživá, nebo pokrytecká.
Ta paní má určitě svoje kvality a nad kandidátem ODS rozhodně trčí, ovšem i z jejího senátu vyšly zamítnuté ústavní stížnosti v této problematice a stěžovatelé byli úspěšní ve Štrasburku. Podílela se tedy na mnohých právních zmetcích.
Nechci proto, aby podobným způsobem hájila zájmy občanů ikdyž bude bez taláru.
11. 10. 2012 at 13:42
Thomasi, člověk musí být realista a kvalita Ústavního soudu vysoko ční nad kvalitou ostatních soudů v ČR, zejména těch okresních a městských, kde je zakopán pes …
Wagnerová mi napsala:
„institut střídavé péče je jistě velmi chválihodný, neboť v co nejširší možné míře zachovává právo obou rodičů realizovat péči o dítě, jakož i právo dítěte na péči ze strany obou rodičů. Jak k nařizování střídavé péče přistupovat, vyjádřil Ústavní soud v několika svých rozhodnutích, která by měla být respektována ze strany obecných soudů. Z nich vybírám rozhodnutí I.ÚS 2661/10, III.ÚS 1206/09, 1ÚS 266/10, 1ÚS 420/05. Všechna rozhodnutí jsou dohledatelná v internetové databázi Ústavního soudu NALUS, kde si je můžete přečíst.“
Zkus si přečíst ještě jednou nálezy ÚS a pak suď, pro mě má Wagnerová jednoznačné ANO
11. 10. 2012 at 14:36
O kvalitě ústavního soudu lze s úspěchem pochybovat. I když se všude v právních skriptech tvrdí, že nemáme precedentní systém jako v USA, Ústavní soud de facto svými nálezi precedenty vytváří a tím vytváří rozhodovací postupy pro jakékoliv soudy nižších úrovních, výsledně tedy stav rozhodovací činnosti soudkyní je výsledkem schopností Ústavního soudu. Střídavku má pořád to stejné množství rodičů co se byli schopní domluvit i bez soudu, jako před 1é lety.
Článek o názorech na střídavku volebních kandidátů je sice pěkný, ale na mě působí jako agitace na stávající establishment, protože tu nejsou ve větší míře uvedeny ostatní, nezkorumpované strany. Protože su z Brna, samozřejmě budu volit Piráty, ale výběr pro ostatní volební obvody zde není žádný, pořád je to rozhodování mezi Vasilem Bilakem, nebo Lubomírem Štrougalem..
17. 10. 2012 at 11:30
A to Vám napsala do Vašeho rozsudku, nebo nějakého přátelského povídání? A ty zmiňované judikáty jsou práce její a jejího senátu?
Minimálně jeden úspěšný otec ve Štrasburku byl odmítnut domau Ústavního soudu právě Wágnerovou a ta projevila svoji mstu při další ústavní stížnosti. To jsou jasná fakta z rozsudků, která hodnotím. Thomas