Mateusz Tomaszewski
–
„Polsko se připravuje na vypovězení Istanbulské úmluvy,“ uvedla ministryně rodiny, práce a sociálních věcí Marlena Malągová na stanici Telewizja Trwam. Polsko ratifikovalo úmluvu podle pravidla PO-PSL v roce 2015. Od začátku vyvolávala kontroverze; byly vzneseny argumenty o jejím nesouladu s ústavou a o tom, že představuje hrozbu pro polskou tradici rodiny.
„Polsko předložilo výhrady k úmluvě. Nyní máme zákonnou lhůtu do konce roku, abychom mohli vyjádřit své stanovisko. Budeme spolupracovat s ministerstvem spravedlnosti a ministerstvem zahraničních věcí, abychom nejprve připravili zákon a podnikli příslušné kroky k provedení určitých změn, které by měly být zavedeny. Především se připravujeme na vypovězení, které bude konzultováno s ministerstvem spravedlnosti. Ve čtvrtek jsme o tom dokonce mluvili na ministerstvu,“ informovala ministryně Marlena Malągová.
„Čekáme na návrh, který přijde z ministerstva, a tento bude předložen na schůzi vlády, poté bude návrh zákona zaslán parlamentu,“ dodala Malągová.
Ve čtvrtek Křesťanský sociální kongres Marka Jurka a institut Ordo Iuris oznámili, že budou shromažďovat podpisy pod občanský projekt „Ano pro rodinu, ne pro gender“. Jeho cílem je vypovězení tzv. Istanbulské úmluvy a vypracování Mezinárodní úmluvy o právech rodiny.
Převzato z webu Niezależna, přeložil Ing. Aleš Hodina, dr. h. c.
Okomentovat