RNDr. Josef Hausmann, CSc.
–
20. Statistické rozdíly mezi muži a ženami v každodenních situacích
V určitých obdobích je povinností každého slušného člověka znovu zveřejňovat věci, které jsou zřejmé. (George Orwell)
Čísla jsou sice převzata ze statistické ročenky USA, ale nedělejme si iluze, že by se u nás situace příliš lišila. Navíc – doposud platilo, že USA byly vždy o pár let před námi.
Kromě samozřejmostí, jež nejsou ničí zásluhou, neboť jsou dány přírodou (muži jsou ve srovnání s ženami v průměru o 18,5 % vyšší, 2-3krát silnější, o 42 % těžší, o 12,7 % rychlejší v atletických drahách, dosahují více bodů ve zkušebních testech – o 18,5 % z matematiky, o 7 % z verbální zkoušky, o 42 % z fyziky, o 30 % v testu na koordinaci oko-ruka, mužského pohlaví je 97 % nejznámějších kreslířů, 97 % nejznámějších businessmanů, průmyslníků a filantropů, 78 % nejznámějších osobností, 99 % osobností v síni slávy vynálezců, 85 % doktorů v oblasti počítačové techniky, 100 % mužů je v síních slávy letectví, 98 % Nobelových cen za fyziku, medicínu, ekonomii, 95 % Nobelových cen za literaturu, … seznam pokračuje mnohem dále). Kromě těchto přírodou řízených, a tudíž neovlivnitelných samozřejmostí porovnejme oblasti každodenního života, do nichž feministky směly svým věčným očerňováním mužů zasáhnout:
MAJETEK: Ženy mají v rukou 65 % celkového majetku Spojených států. Přitom však muži, na něž zbývá 35 %, jsou zodpovědni za 90 % rodinných příjmů.
SVĚŘENÍ DĚTÍ DO VLASTNÍ VÝCHOVY: Mužům je soudně svěřováno méně než 4 % jejich biologicky vlastních dětí (v ČR 8 %). Muži platí v porovnání s ženami předepsané alimenty s dvojnásobnou pravděpodobností.
PŘÍJMY: Přestože 60 % všech odpracovaných hodin jde na vrub mužům, kteří jsou v průměru kvalifikovanější, neulévají se z práce k soudům na téma diskriminace mezi pohlavími či sexual harassment a nevybírají si těhotenskou dovolenou, vydělávají pouze o 42 % více než ženy. Přitom na nich závisí 90 % rodinných příjmů.
SEBEVRAŽDY: Muži páchají 4,7krát více sebevražd než ženy.
DÉLKA ŽIVOTA: Přestože se muži dožívají v průměru o 7 let méně než ženy, připadá na ně pouze 35 % vládních zdravotnických výdajů.
ZÁKONY DISKRIMINUJÍCÍ MUŽE: viz Kapitola 3.
VÁLKA: 99,9 % válečných ztrát na životech ve válkách, připadá na muže. Muži, nikoli ženy umírají v bitvách, aniž by si stěžovali, zatímco ženy žalují plátce daní za to, že je štípli do zadku …
PRACOVNÍ ÚRAZY: 95 % muži.
VRAŽDY: Muži jsou vražděni pětkrát častěji než ženy. Přesto je nechrání obdobný zákon jako je Zákon na ochranu žen (Violence Against Women Act)
PODJATOST POROTY: Ženy jsou zprošťovány viny z manželské vraždy devětkrát častěji (1,4 % mužů ku 12,9 % žen).
PODJATOST SOUDŮ: Muži dostávají za manželskou vraždu 2,8krát delší trest než ženy (muži 17 let, ženy 6 let). Muži tvoří 93 % osazenstva kriminálů, na svědomí však mají pouze polovinu všech vážných zločinů. Za stejný zločin dostávají muži v průměru třikrát delší trest.
PODJATOST PRÁVNÍHO SYSTÉMU: Otcové jsou v 97 % odsouzeni k výživě dětí. (v ČR 93 %.)
SOCIÁLNÍ PODPORY: Muži dostávají méně než 10 % sociálních dávek. Ze sociálního pojištění dostávají pouze 37 %, přestože do něj vkládají 90 % celkového objemu.
ZDRAVOTNICTVÍ: Na rakovinu umře 50 % mužů. Přesto na výzkum rakoviny prostaty (nejčastější rakovinné onemocnění mužů) se vynakládá každoročně asi 7krát méně prostředků než na výzkum rakoviny prsu.
ZÁKLADNÍ VZDĚLÁNÍ: Vzdělávací systém se stal hlavní baštou feminismu s naprostou převahou žen na vyučujících postech.
VYŠŠÍ VZDĚLÁNÍ: V USA je v současné době přes 200 ryze ženských colleges a ani jedna ryze mužská.
DOMÁCÍ NÁSILÍ: 58 % vážných násilných činů v domácnosti je pácháno ženami. 63 % fyzických rozbrojů je iniciováno ženami.
NÁSILÍ NA DĚTECH: Matky páchají 55 % vražd svých vlastních dětí, biologičtí otcové pouze 6 %. Přesto jsou děti systematicky odváděny z péče svých otců, kteří jsou jejich nejefektivnějšími ochránci.
ROZPAD RODINY: O rozvod žádá 4krát méně mužů než žen. Lékařské statistiky zaznamenávají, že rozvod škodí mužům více než kouření cigaret.
(Statistika převzata z NIH Publication No. 23456.)
Kdyby se v ČR vedly podobné statistiky, viděli bychom, že osudy mužů a žen v civilizovaném světě jsou podobné. Jeden příklad za všechny: Přestože muži jsou většinoví plátci důchodového fondu, nárok na penzi mají až o 4 roky později než ženy, a to navzdory faktu, že si penzi budou užívat v průměru 6 let kratší dobu, neboť umírají dříve. Celkem si tedy za své peníze – v důsledku diskriminace – užijí penze o 10 let méně, než ženy. Kolik set tisíc to za ta léta dělá, lze spočítat z průměrné měsíční penze. Ve Velké Británii to spočítali na 19 000 liber. Dělají s tím feministky ve Výboru pro rovné příležitosti něco?
9. 12. 2011 at 9:36
Co studená sprcha nepomohla by?Myslím autorovi článků.
9. 12. 2011 at 11:44
Nejspíš pomohla!
9. 12. 2011 at 12:19
co konkrétně máte na mysli? proč? Chlapi vám dopřávají teplou sprchu a dobrý tlak vody, a vy za to studenou?
9. 12. 2011 at 21:57
No jo nespokojené holky se ozvaly, logika a statistika nebude jejich koníček
, moc pravdy vylezlo na povrch tak ji zastrčme zpět, aby se soudruzi něco o sobě náhodou nedozvěděli a nepustili se doma do své revoluce
, umlátíme je tam pantoflema
holky do toho