• Články
    • Úvahy a komentáře
    • Odborné články
    • Vaše zkušenosti
    • Fungování institucí
    • Zahraniční zkušenosti
    • Zákony, judikáty, vzory
    • Výchova dětí
    • Akce a aktivity
    • Starší nezařazené
  • Právní poradny
  • Diskuse
  • Podpořte nás
  • Kontakt
  • Články
    • Úvahy a komentáře
    • Odborné články
    • Vaše zkušenosti
    • Fungování institucí
    • Zahraniční zkušenosti
    • Zákony, judikáty, vzory
    • Výchova dětí
    • Akce a aktivity
    • Starší nezařazené
  • Právní poradny
  • Diskuse
  • Podpořte nás
  • Kontakt
DomůStřídání rodičů u dětí
Předchozí v této kategorii Další v této kategorii

Střídání rodičů u dětí

14. října 2020

Stridavka.cz

–

Často se setkáváme s laickými názory – obvykle těch, kdo žádnou střídavou péči ani neznají – že nejlepší je střídání rodičů u dětí, které bydlí v jednom „svém“ domově. Dlouhodobě upozorňujeme na to, že tato varianta je sice možná a někdy i vhodná, ale není zdaleka tak ideální, jak by se mohla zdát.

Mít pro rozpadlou rodinu 3 byty či domy je finančně náročnější a především složitější na domluvu rodičů. Řešení rozbitého bojleru, nákup nového zrcadla nebo jen prostý úklid bytu se může stát pramenem sváru. Co je však ještě důležitější, tato „dětská domácnost“ může v potomcích celkem oprávněně vyvolávat pocit, že se zde vše točí jen kolem nich. Jako příprava na život se to nejeví zcela ideální.

Server iDNES.cz přinesl před několika dny takový příběh. Rodiče brzy od střídání u dětí upustili a praktikují klasickou střídavou péči, ke spokojenosti všech členů rodiny:

  • Otec: „Přijedeš najednou vlastně do cizího bince, jinak nakoupené ledničky a věci, který sis před týdnem někde odložil, jsou teď zase úplně jinde a dokola se ptáš dětí: „Kam dala máma tohle?“ A oni buď také nevědí, nebo to prostě nechtějí řešit. Taháš je do problémů, které je nezajímají, ale ty jsi v roli rodiče vlastně už na začátku týdne totálně rozhozený a na děti nepříjemný. Kromě toho nechceš partnerovi pořád volat a řešit dokola další a další – vlastně relativně malicherné – problémy. Ale právě ty malichernosti tě už v této fázi děsně štvou.“
  • Matka: „Roman je bordelář. Já jsem vždycky uklidila a za týden se do toho bordelu zase vrátila. Přišlo mi, že pořád jenom uklízím a vařím. Nebo když se něco rozbilo. Kdo za to může, kdo to zaplatí?“
  • Nejstarší dcera: „Vlastně jsme ani nevěřili, že to jde, mít dva domovy. Ale když jsme viděli, jak si rodiče mezi sebou dál musí vyřizovat spoustu věcí, které jsou způsobené jejich přejížděním, byli jsme rádi, když to skončilo. Kromě toho, máma docela těžce nesla odjíždění od nás a svého dlouho budovaného rodinného rodinného hnízda. Teď máme sice dva domovy, ale tím, že jezdíme vždycky všichni tři sourozenci spolu, je to vlastně v pohodě.“

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Sdílejte!

Související články

Otec nevrátil děti, soud mu je není schopen vzít

Petr Kozelka – Do těžko pochopitelné situace se dostala matka osmiletých dvojčat. Otec dě ...

Ester Geislerová: K harmonii mi delší dobu pomáhá i střídavá péče

Stridavka.cz – Ester Geislerová (37) je mladší sestrou své možná trochu známější sestry A ...

Tak dlouho se rodiče z Brněnska hádali o děti, až se syn pokusil o sebevraždu

Petr Kozelka – Tragédií málem skončil spor o děti manželského páru z Brněnska. Mnoho nech ...

Zhrzená žena poštvala svého syna proti otci. Dostala podmínku a pohádala se se soudkyní

Petr Kozelka – Od tří let zažíval malý hoch z Brněnska učiněné peklo na zemi. Stal se tot ...

7 Responses to “Střídání rodičů u dětí”

  1. Odpovědět
    tulen
    14. 10. 2020 at 20:35

    Tak, tak. S ideou “jednoho domova” kde se stridaji rodice, prisel kdysi Klimes. Byl to jeden z jeho majstrstyku – kdyz uz tedy SP, necht se stridaji rodice … Bohuzel po nem tohle reseni opakuji bez hlubsiho zamysleni mnozi ….
    Kdyz se hloubeji zamysli, zjisti ze je to ve skutecnosti VETSINOU to nejmene hnodne reseni.
    – Neustale spory co kdo ma koupit, co spotreboval, rozbil..
    – Ani u jednoho pocit “vlastnictvi” teto spolecne domacnosti
    – Mnohem vyssi financni narocnost – penize pravdepodobne mohly pro deti byt uzity vhodneji
    – Otazka naslednych partneru rodicu ..
    – Ale HLAVNE – deti tak ve skutecnosti nemaji domov zadny, ani u jednoho rodice nezaziji skutecne fungujici domacnost, domlouvani s partnerem, .. proste to co dela domov domovem (ne postylka).
    Samozrejme, jako ve vsem – i tady se najdou pripady kde to fungovalo. Ale to vetsinou byli rodice co by byli schopni se domluvit skoro na cemkoli, a vetsinou tohle reseni nevolili dlouhodobe.

    • Odpovědět
      Lubomír Balvín
      15. 10. 2020 at 10:01

      Střídavá výchova je krok správnym směrem. Návrat z bahna degenerace mozku dětí rozvratem rodín k evoluci mozku dětí. Samozřejmě, i stŕídavka má své problémy.

      Fanatičtí,-cké nepŕátelé, kyně 🙂 střídavé výchovy využívají každý nedostatek, i ten nejdrobnější, jen aby ji zničili. Evidentně si dokonce nedostaky vyrábí a vymýšlí! Není to nic nové. I rodina má své nepodstatné problémy. I ty požila Feministická totalita všechpohlaví na zničení manželsví muže a ženy a zničení rodiny, otce a dětí.

      Dovolím si upozornit, že Klimeš nepřišel jako 1. se střídavou péčí u nás, jak píšete. Byli to představitelé hnutí organiozací: Únie mužov Slovenska – Hnutie pre rodiny, KIlub žien a matiek pri UMS, Unie otcu, Dr.E.Bakalář,CSc, Ing. V. Bartoš, D.Nebeský a moje maličkost :-).

      Váš velmi dobrý příspěvek bych si dovolil doplnit o závěr, který mi tam chybí. Když se dva nejsou schopni domluvit na střídavé výchově, to neznamená že oba dva rodiče nesou stejnou vinu. Podobně, jako na rozvracení vlastního manželství nenesou stejnou vinu, neboť se nedomluvili stejným dílem. V minimálně 75 % otcové brání rozvratu a matky jsou iniciátorky rozvratu rodín. Stejně rozdílný poměr je postoj žen a mužu k sttřídavce. Rovnostářství, či komunistické a nebo demokratické, že žena=muž, idiot=génius, nevzdělaná=vzdělaný,-ná …bylo a je hrobem rodiny, střídavky, národa a civilizace.!
      Pokračování po nefunkční střídavce musí být zaměřené proto na vyhodnocení rodiče, který nechce dobro pro dítě, z dobra vyrábí zlo pro ditě a mél by mít možnost setkávat se s dítétem jen na základě uvážení toho rodiče, který rodinu, střídavku nerozbíjí, má vyšší genetické a duševní schopnosti …

      To je osvědčený model myšlení z doby, kdy v Evropě ještě rozum a IQ prožívali svoji evoluci. To je model, který je ještě dnes v Číně, Koreji, Vietnamu, kde je pruměrné IQ, rozum, schopnost chápat matematiku a přírodní vvdy vyšší, než v EU…

  2. Odpovědět
    fanda
    16. 10. 2020 at 19:17

    Střídání rodičů u dětí byla u nás varianta, která se sama nabízela. Oba jsme se odstěhovali za novými partnery cca 100 km daleko různými směry, takže dům, kde jsme do rozvodu bydleli společně, zbyl dětem. Nechceme děti po týdnu převážet sem tam, ani je vytrhávat ze školy a kroužků, tak jsme se dohodli, že se u nich budeme střídat po týdnu. Docela to fungovalo ke spokojenosti všech, Jenže nám tuto dohodu úplně zbořil soud. Klasika – ubohým statisícem placená soudkyně se mstí zúčastněným za to, že kvůli nim musí pracovat, tak spáchá tak děsivé rozhodnutí, aby rodiče už nikdy nenapadlo se s čímkoliv obrátit na soud. My jsme nakonec museli pronajmout další byt přes ulici, kde jsou děti týden s matkou a týden je byt prázdný a se mnou jsou týden v původním domě a týden je dům prázdný. Takže v našem případě bylo střídání i dětí rozhodně lepší finančně i prakticky. Bohužel to vyhovovalo jen matce, otci a dětem.

    • Odpovědět
      Lubomír Balvín
      30. 10. 2020 at 15:27

      Často se stává, že feminismem posednutá fanatička po dosazení do mužské funkce neustále muswí upozorňovat, že ona rozhoduje, její rozhodnutí jsou jediné správné a dobré rozhodnutí muže, anebo dohoda bývalých manželu, ji uráží….

      • Odpovědět
        Lubomír Balvín
        30. 10. 2020 at 15:31

        Jako pedagóg jsem si všímal, že žák, když upozornil učitele na chybu, tak mu učitel dal pochvalu, dokonce jedničku.

        Když ale žák, student upozornil učiteku na chybu, tak se mu začala mstít neskutwečným terorem…

  3. Odpovědět
    tulen
    18. 10. 2020 at 14:53

    2fanda – Vubec nerozumim tomu, ze kdyz to vyhovovalo matce i Tobe i detem, proc se ridite nejakym nazorem soudkyne a komplikujete to? Proc rozsudek proste neignorujete, nebo naopak se neodvolavate spolecne az k ustavnimu soudu?

    • Odpovědět
      fanda
      31. 10. 2020 at 12:17

      Ignorovat nesmyslné rozhodnutí soudu jde jen omezeně.
      Děti samozřejmě jsou, kde zrovna být chtějí, ale bez zbytečného pronájmu bytu se to neobešlo. Paní z OSPOD dokonce na pokyn soudu přišla zkontrolovat, zda je byt vyhovující.
      Paní soudkyně byla zrovna sama v rozvodovém řízení, tak mám dojem, že rozhodovala spíše tak, jak by chtěla vyřešit rozvod svůj, ne náš.

Okomentovat Zrušit odpověď na komentář

Oblíbené
Nejnovější
  • Pánové, sedejte si do dámských kupé

    13. září 2018

    Poradna: Výživné při střídavé péči

    2. března 2017

    Rozvodovost u nás a ve světě

    5. února 2013

    Podle Ústavního soudu není třeba zachovat péči, po ...

    6. ledna 2021
  • Mezinárodní příslušnost soudů, řízení v zahraničí ...

    14. dubna 2021

    Něco málo k úskalí výlučné péče o děti a primární ...

    13. dubna 2021

    O complianci nad jednou stížností

    12. dubna 2021

    Jak přesvědčit dítě, že má jíst ovoce a zeleninu ...

    9. dubna 2021

Kalendář příspěvků

Duben 2021
Po Út St Čt Pá So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
« Bře    

Vyhledávání

Nejnovější komentáře

  • svobodný občan: Otec nevrátil děti, soud mu je není schopen vzít
  • svobodný občan: Chci se přestěhovat s dítětem do zahraničí
  • svobodný občan: Model, kdy matka je s dětmi doma a otec pracuje, je ve fungující rodině normální a nelze z něj dovozovat nezájem otce o dceru
  • Táta Parťák: Jak přesvědčit dítě, že má jíst ovoce a zeleninu
  • abc: Model, kdy matka je s dětmi doma a otec pracuje, je ve fungující rodině normální a nelze z něj dovozovat nezájem otce o dceru

Anketa Střídavky

Máte děti? Kdo o ně pečuje?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Rubriky na webu

  • Úvahy a komentáře (236)
  • Odborné články (252)
  • Vaše zkušenosti (169)
  • Fungování institucí (131)
  • Zahraniční zkušenosti (90)
  • Zákony, judikáty, vzory (108)
  • Výchova dětí (213)
  • Akce a aktivity (118)
  • Starší nezařazené (1 419)
  • Ostatní (5)
Copyright © 2018 Aleš Hodina info@stridavka.cz
  • Výživné
  • Tátové
  • Ospod
  • Soudci
  • Cochemská praxe
  • Dětská revoluce
  • Domácí násilí
  • Krajský soud v Plzni
  • Hodina změny
  • Prodej obrazu