Stridavka.cz
V období Vánoc, tohoto největšího rodinného svátku, jsme více než jindy připomínali, jak je důležité, aby děti mohly být se svými rodiči. Oběma.
Den před Štědrým dnem jsme uspořádali demonstraci na podporu rodinných vazeb a proti jejich ničení juvenilní justicí. Sešli jsme se před Krajským soudem v Praze, kde jsme hovořili o některých případech únosů dětí do ciziny a falešných obvinění otců matkami. Ty za to byly našimi soudy ještě doslova odměněny – svěřením dětí do jejich výlučné péče. Připomenuli jsme naproti tomu slovenskou praxi, kde byla střídavá péče obou rodičů uzákoněna teprve před třemi roky, ale dnes je mnohem více preferovaná než u nás. Krátkou reportáž o demonstraci vysílala Česká televize, ale sami jsme z ní také udělali několikaminutový sestřih (pod článkem).
Večer o jejím konání referovala v Českém rozhlase Barbora Tachecí. K rozhovorusi přizvala jejího organizátora Aleše Hodinu a Tomáše Novosada, viceprezidenta Soudcovské unie ČR. Zatímco Aleš Hodina zdůrazňoval, že je mnoho případů, kdy se o děti mohou a chtějí starat oba jejich rodiče, ale justice jim v tom brání, Tomáš Novosad opakovaně tvrdil, že soudy prý hledají především zájem dítěte, a to i za pomoci znalců a jejich posudků. Barbora Tachecí diskusi vcelku trefně uzavřela tím, že definice zájmu dítěte bude pravděpodobně odlišná na obou stranách… Asi desetiminutový rozhovor spustíte šipkou:
Přímo o Vánocích, 26. prosince, jsme pak uspořádali setkání na Staroměstském náměstí v Praze, spojené s hudbou, zpěvem a tancem žáků základních uměleckých škol. Připomenuli jsme, že někdy je znemožňováno dětem a rodičům být spolu i o těchto největších svátcích. Na téma rodinných vazeb zde promluvila spisovatelka Věra Nosková, europoslanec Tomáš Zdechovský a Valentin Papazian z Unie otců. I z tohoto setkání máme vlastní krátkou reportáž (pod článkem).
Děkujeme všem, kdo podporují rodiče a děti a do nového roku si přejme, aby došlo k výraznějšímu posunu. Aby všichni rodiče, kteří mohou a chtějí o své děti pečovat, toto směli a nebylo jim v tom bráněno.
31. 12. 2014 at 11:07
Děkuji organizátorům,že připomínají náš příběh.Až bude Tomáš moci.rád sezase zapojí do aktivit Střídavky.Přeji všem úspěšný Nový rok
31. 12. 2014 at 19:59
Statečný čin pana T. Jadlovského si oprávněně zaslouží neustálé připomínání a podporu, zvláště od rodičů a otců, kteří podobné svévolné praktiky české zločinné justice poznali osobně.
Ať se panu Jadlovskému jeho skutek daří v zájmu syna co nejdéle. Doposud byl pro zájem ostatníchjiž dost aktivní a nyní všem ukázal pevnou vůli a odvahu, která zvítězila nad zločiny a zvůlí španělské justice a skandální nečinností české justice.
Pan Jadlovský byl donucen konat plně v souladu se svými právy, dle článku 23 Listiny základních práv a svobod. Měl by dostat státní vyznamenání, i když se to mocným líbit nebude. Každý občan má právo to navrhnout svým voleným zástupcům.
Určitě by si ho zasloužil více, než prokurátorka Vodičková ze zlodějského a parazitujícího FODu.
1. 1. 2015 at 10:14
Přesně tak, případ medializovat a p. Jadlovskeho navrhnou na státní vyznamenani za to, ze se dle ústavy postavil na odpor zlocinnemu opatrovnickemu systemu Španělska a ČR.
1. 1. 2015 at 19:01
Výborná práce!
3. 1. 2015 at 12:33
Samotní soudci přiznávají, že jsou případy zavaleni, přetíženi a nestíhají a nezvládají to. Tomáš Novosad, viceprezident Soudcovské unie ČR, proto nemluví pravdu, jestliže opakovaně tvrdí, že soudy prý hledají především zájem dítěte, a to i za pomoci znalců a jejich posudků. Je to spíše ono pověstné přání otcem myšlenky. Ulehčení a zrychlení může přinést respekt k nálezům Ústavního soudu o střídavé péči.
6. 1. 2015 at 16:04
To, co říkal Novosad, to jsou opravdu pokrytecké bláboly a lži. Soudcovská unie je mafie a zločinecká organizace, zkuste jim např. napsat email. S občany – tedy plebs a lůzou se oni nebaví.