Gareth Rose
Matky, které upírají otcům přístup ke svým dětem, by měly být vězněny, pokutovány nebo ztratit právo péče o dítě.
Skupina Otcové pro spravedlnost (Fathers4Justice) se obracela na poslance skotského parlamentu před zveřejněním nové zprávy pro skotskou vládu, kterou skupina obvinila z „protiotcovských tendencí“.
Schémata a způsoby, jakými se soudy zabývají opatrovnickými spory, uvedla na příkladech otců, kteří byli ve Skotsku vyloučeni z rodinného života, a označila je za „stalinistické“.
Matt O’Connor zahájil kampaň poté, co 31letý dělník v ropném průmyslu Lee McGregor spáchal sebevraždu, když mu loni byl odepřen přístup k jeho dvěma dětem.
O’Connor prohlásil: „Byl to pro nás impuls projevit se ve Skotsku a aby něco zlého bylo pro něco dobré.“
Skupina požaduje řadu legislativních změn, včetně následujících:
1) Automatická rodičovská odpovědnost pro všechny táty, i v případech, kdy nejsou manželé matek.
2) Rovnoprávnost pro rozvedené a rozešlé táty, aby měli zaručen čas strávený s dětmi.
3) Pokuty, vězení a ztráta péče o dítě pro matky, které brání otcům ve styku s dětmi.
4) Právní uznání odpírání kontaktu dítěte s rodičem jako týrání.
5) Zřízení ministerstva pro záležitosti mužů a chlapců, jež by se zaměřilo na jejich práva.
Soudy mohou trestat každého, kdo maří rozhodnutí soudu, pokutou až do výše 2.500 liber a vězením až na tři měsíce.
Ale tresty vězení pro matky, které brání otcům ve styku s dětmi, nejsou dosud používány. Matt O’Connor zdůraznil, že hrozba trestu musí být skutečná, a dodal: „Matky by mohly být pokutovány, vězněny nebo by čelily změně poměrů svěřením dítěte druhému rodiči. Když bránění ve styku dítěti škodí, musí se v rozhodnutí soudu projevit. Je to týrání dětí.“
Ženské aktivistky byly zděšeny výzvami k věznění. Marsha Scottová, výkonná ředitelka společnosti Skotská ženská pomoc (Scottish Women’s Aid) uvedla: „Jakákoliv zpráva, která požaduje, aby žena nebo kdokoliv jiný šel do vězení kvůli bránění ve styku s dětmi, byla zjevně vytvořena v neprofesionálním prostředí s minimálním respektem k zájmu dětí nebo jejich rodičů.“
Mluvčí skotské vlády uvedl: „Přezkoumáváme rodinné právo, abychom zajistili jako hlavní myšlenku nové právní úpravy zájmy dětí a jejich potřebu pěstovat vztahy s rodiči a dalšími důležitými dospělými.“
Skupina Otcové pro spravedlnost (Fathers4Justice) představila poslancům ve skotském parlamentu tento týden novou zprávu „Zapomenutí otcové – případ rodičovské rovnosti“, když navázala na zahájení své ÚNOROVÉ KAMPANĚ.
Z anglického originálu „Mothers who deny dads access to kids ‘should be jailed’ „přeložil Tomáš Jadlovský
10. 6. 2017 at 11:02
Milý pseudonyme-anonyme, jsem rád, že tě vzpomínka na mne tak rozvášnila a zpestřila ti páteční večer. Všiml jsem si, že řádíš v diskusi vždy o víkendových večerech. Jo, v takové Arménii bys na volné večery našel-našla i jinou zábavu než sjíždět internet. Mimochodem, víš, že jméno mé manželky píšeš špatně?
10. 6. 2017 at 11:13
Tomáši, celé mé jméno se do kolonky nevejde! Zkus tam napsat „Teresa Panizo Lobato“ a nepovede se ti to.
10. 6. 2017 at 12:10
A víš, že se v takových případech píše jen první příjmení po otci? Druhé příjmení – po matčině otci – moje manželka skoro nepoužívá a určitě se nevynechá první, aby se napsalo druhé. Musíš si zvyklosti z toho feministického ráje lépe nastudovat.
10. 6. 2017 at 14:04
Tomáš udělal jedinou správnou věc jako muž a Otec. Ano Táta s velkým T. Nedocenitelné chvíle se svým synem co strávil statečným rozhodnutím a činem mu již, tedy oběma, Tátovi a synovi, už nikdy nikdo nevezme. My ostatní jsme udělali jen a pouze hrubou chybu, že jsme nepostupovali stejně.
10. 6. 2017 at 17:49
presne tak, zakony na to jiz jsou, problem je, ze zdegenerovana feminazi justice je nepouziva.
jinak souhla s Fathers4Justice, je treba nazyvat veci spravnymi vyrazy a prestat s feministkama a vsi levicovou svoloci v rukavickach, oni s nami tak take nejednaji.
a reseni: v prvni rade by feminanynky typu alias Lobato mely automaticky prijit o vyzivne. Kdyz deti nepotrebuji tatu, nepotrebuji ani jeho prachy, maji prece vsehoschopnou a emancipovanou matku, to byste se divili, jak by to najednou zacalo fungovat … je to tak jednoduche.
10. 6. 2017 at 21:16
taky jsem unesl dítě matce uchvatitelce, ale hráli jsme na mnohem menším písečku – tedy unesl jsem děti do „Himalájí“, jak jsme tomu s dětmi říkali, ale fakticky jen na Brdy 🙂 Nám to pomohlo.
10. 6. 2017 at 23:32
Není v zájmu justičně opatrovnické mafie, aby se v ČR věc řešila ve prospěch dětí. Pokud by totiž tak 3-4 matky skutečně postihly, třeba i vězením, neměly by pak co dělat a byli by zbyteční. Tohle by se rychle rozneslo a byl by rychle klid. Jenže celá ta hra na spravedlnost pro tatínky celý ten ansámbl příživníků báječně a bezpracně živí. Není náhoda, že se rodí tak málo dětí….:-). A nebude líp a ani program Sexmise to nevyřeší. Je ale třeba v rámci objektivity říct, že ve Skotsku se dnes dbá na to, aby dítě mělo přibližně 50% styk s každým ze svých rodičů. Dokud nebude platit padni komu padni, bude se ČR propadat ve všech směrech. Paradoxně ten, kdo musí být první potrestaný musí být soudci (a soudkyně). Ryba smrdí od hlavy. Matky mohou ničit životy „milovaných“ dětí, jen díky soudcům a jejich zneužívání pravomocí jim svěřených. Společnost musí otevřít první otázku – soudci, zodpovědnost, platy, imunita….a pak se teprve věci mohou pohnout. Musí to být program politických stran, parlamentu a voličů.
14. 6. 2017 at 18:18
z me zkusenosti by asi fungovalo zastavit penezovod matce, ktera detem takto ublizuje a to jde treba sverenim deti do pece otce. Ale… na to nikdo nema „koule“ at uz je to zenska ( malinko chapu lec neakceptuju), casto ani chlap.
15. 6. 2017 at 1:13
JTR to napsal naprosto přesně: „My ostatní jsme udělali jen a pouze hrubou chybu, že jsme nepostupovali stejně jako Tomáš Jadlovský“
16. 6. 2017 at 12:05
Aktuální zkušenost od soudu z úst soudkyně: „když dám matce pokutu za maření styku, bude vzápětí žádat o zvýšení výživného po otci, takže v zájmu otce zamítám návrh“. Mám se smát nebo brečet?