Petr Cihlář
Muži prý chtějí střídavou péči proto, aby nemuseli platit výživné. Alimenty skutečně se střídavou péčí souvisí, ale jinak. Naopak.
Dlouho si všímám, že media přispívají k šíření pověry, že se při střídavé péči neplatí výživné. Již dříve jsem tuto skutečnost kritizoval ve svém článku ČT1 V POŘADU „168 HODIN“ ŠÍŘÍ NESMYSLY. A nedávno jsem stejnou otázku dostal přímo od redaktorky ČT24 (rozhovor ZDE): „Co říkáte na argument, že mnoho otců usiluje o střídavou péči proto, že se při ní logicky neplatí výživné?“
Musím stále opakovat, že se výživné při střídavé péči platí (i když jsou mi známy vzácné případy, že se při stejných příjmech a majetku rodičů výživné nestanoví), že otec neodříznutý od dítěte mnohem ochotněji výživné platí a sám za péči o něj nemalé prostředky vynakládá, jak správně píše paní Majová v článku STŘÍPKY O STŘÍDAVÉ PÉČI – OTCŮM SE NECHCE PLATIT VÝŽIVNÉ.
Naopak mnoho otců je ochotno za střídavou péči ještě ženě platit. Uplatit ji, aby s ní souhlasila, protože jinak u soudu mají jen malou šanci. (Měli.) Podobně rozhodují soudy, které střídavé péči nepřejí. Když nemohou najít argument pro její zamítnutí, tak otci aspoň napálí pořádné výživné. Viz článek „DRŽHUBNÉ“ PŘI STŘÍDAVÉ PÉČI O DĚTI.
Skutečně, výživné se střídavou péčí souvisí. Mediální nepřesnosti (možná záměrné) novinářů udržují ve společnosti pověru, že se výživné neplatí. Ženy se pak logicky střídavé péči brání. Obavy o živobytí (nemusejí to být nutně zlatokopky) schovávají za zájem dítěte. Taková je každá druhá. Skutečný důvod přiznají jen ty upřímné.
Převzato z PETRCIHLAR.BLOG.IDNES.CZ
22. 7. 2014 at 16:53
to Katka: když dítě trénuje a jezdí na závody, také se neustále stěhuje a jde mu to k duhu. Vztah dítě rodiče je biologicky i kulturně nad okolnostmi života. Utužoval se a fungoval jako základna přežití genů i v adaptačním prostředí klimaticky velmi nestabilních dob ledových či v dobách zvýšené vulkanické aktivity na planetě. Psychopatičtí rodiče jsou na obou stranách pohlaví stejně jako jsou na světě třeba barvoslepí. Kvůli nim určitě nebudeme rušit semafory na křižovatkách, ale vypracujeme postupy, jak této okrajové minoritě umožnit je využívat či jiné druhy pomoci. Co se týče syndromu zavrženého rodiče – jedná se o diagnózu, ne výmysl tohoto webu.
22. 7. 2014 at 20:01
Katka je klasický případ vymaštěné majitelky dětí. Jen pro vymaštěnce je totiž otec psychopat. katku, stoupni si před zrcadlo a zeptej se, kdo je neblbější dilina na světě a pak se podívej na tu trosku v zrcadle. Budeš překvapená.
22. 7. 2014 at 22:10
Ta tzv. Katka opravdu neni normalni. S takovými nema smysl diskutovat, jejich výroky lze ale zaznamenávat a davat jako demonstrativní příklad, jakým lidem tu jsou sverovany deti a co z nich asi vyroste.
23. 7. 2014 at 0:23
Takto nějak vypadá ono domácí násilí ve stylu Katka a spol.: http://www.novinky.cz/krimi/342904-zenu-obvinili-ze-si-vymyslela-domaci-nasili-tyrala-nejspis-ona-manzela.html
23. 7. 2014 at 11:10
a nebo tady:
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/340588-zeny-jsou-ve-vztahu-manipulativnejsi-a-agresivnejsi-nez-muzi.html
Znám spousty agresivních holčiček, vychovaných jen matkou nebo jejich despotickým otcem … násilí je na obou stranách, chudinky typu Katka za něj jen schovávají své primitivní motivy a pudy, viz článek.
23. 7. 2014 at 11:11
je to tak, jak to Petr napsal a je to smutné, že se takto chovají „matky“
30. 7. 2014 at 22:30
A co kdyz treba zena stridavou peci nechce proste proto, ze nechce aby jeji dite netrpelo stridanim prostredi nebo proto ze vi, ze otec se o dite stejne starat nebude a hodi ho na krk chuve, babicce, milence… Proto ze otec se az doposud o dite poradne nestaral a najednou kdovi proc o nej hrozne stoji. Prestante tady uz sirit ty bludy o matkach zlatokopkach. Z prumernych alimentu (ktere mnohdy zeny ani neuvidi) opravdu zadna nezbohatne.
30. 7. 2014 at 22:32
A to srovnavani tady na stridavce – dite jezdi na chatu, k babicce, na dovolenou – tak mu stridava pece nebude vadit taky je ponekud mimo. Ono je neco uplne jineho mit jeden svuj domov a jezdit nekam za zabavou, sportem, na navstevu a mit ty domovy dva. Zvlast kdyz ten jeden poradnym domovem neni (znam slecnu, ktera ve stridavce byla, v dobe u otce bydlela v dome jeho pritelkyne, ktera se o ni nestarala, citila se tam jak vetrelec, otec na ni stejne cas nemel a nerada na to vzpomina).
31. 7. 2014 at 8:23
Hanko, a já znám zase dvanáctiletou holčičku, která je ve střídavé péči obou rodičů, je naprosto spokojená a neměnila by.
31. 7. 2014 at 14:48
Vím o dvouletém, který je ve střídavé péči a je spokojený.