Ing. Jiří Bláha
Procvičovali jsme s Natálkou čtení a dostali jsme se v čítance pro první třídy na stranu 110, kde se prvňáčkům popisuje, co je to domov.
„Domov je tam, kde vás někdo čeká.“
Je to moc hezky napsané. A také pravdivé. A s jedním domovem nebo konkrétním místem to nemá nic společného. Skutečná hodnota domova je v lásce toho, kdo ten domov poskytuje. A to je maminka i tatínek, i když zrovna nejsou spolu.
Přikládám celý článek, protože jsou tam i jiné věci. Píše se tam totiž, že „v tatíncích se málokdo vyzná“. Dále se děti učí ze vzoru přepisovat: „Domů se těším na maminku a také na sestřičku.“
Chápu, že to mohla napsat zakomplexovaná žena s vlastní negativní zkušeností s muži, ale nechápu, že to někdo mohl schválit, aby se to učila generace prvňáčků.
Z nich se někteří v budoucnu stanou soudkyněmi/soudci a sociálními pracovnicemi/pracovníky, kteří budou hodnotit zájem a schopnost tatínků pečovat o své vlastní děti.
A priori budou k tomu přistupovat tak, jak se to učili v první třídě…
Totiž nerovnoprávné postavení maminky a tatínka…
24. 6. 2015 at 11:52
šari, ale to, že chlapi nemají dělaju to nijak nedělá jejich důležitost menším. To co píšeš je teorie attachmentu z dávné doby, která se ujala někdy v 50 tých letech a od té doby se drží, ale posledních 20-30 let psychologické výzkumy říkají něco jiného. A proč ař posledních 20-30 let? Protože se předtím otcovstvím nikdo nezabýval. Dnes už se jistě ví, že oba rodiče jsou „kvantitavně“ stejně důležití. Každý trochu jinak co se týká rozdílného přístupu ale role každého z rodičů je nezastupitelná. Nejde nahradit ani matka, ani otec. I z biologie nastavení, bez otce by to dítě nevzniklo, stejně jako bez matky.
Dnes už se teorie attachmentu nepokládá za úplně správnou. Základ byl správný, ale bylo to neuplné.
Dnes už se podívali i na otcovství a sami byli překvapeni. Prostě otec není méně než matka. Ani biologicky, ani psychologicky ani sociálně.
Protežování jakéhokoli rodiče jak to dělají OSPODy (matky), nebo otce (Bouše) je naprosto zvrácené.
24. 6. 2015 at 12:58
Šarí a Bouše si nemají co vyčítat. Demagogie, nesmyslné předpojatosti a otevřené hlouposti z obou stran.
24. 6. 2015 at 13:37
Mateřskou lásku umí předávat každý otec, jen jim matky nesmí v tom bránit. To je ideologický feministický mýtus, že matka umí lépe dítě milovat. Matka porodí a kojí, ale tím její funkce v moderní společnosti podstatě končí, protože její způsob výchovy je submisivní a lokajský, což dítě kazí a vychovává z něho přikrčeného slabocha. Na druhou stranu připouštím, že slaboši a zbabělci jsou ve společnosti také důležití, protože všichni nemůžou být vůdci a na špici, ale slouhů a lokajů je také potřeba. Z mateřské lásky se člověk nenají, nanapije, nikdo mu za ni nedá ani korunu, k ničemu člověka nemotivuje, rodinu neuživí, čestnému chování a statečnosti nenaučí, neochrání ho v životě před nepřítelem, zlodějem, násilníkem, nenaučí ho lyžovat, bruslit, plavat, jezdit na kole, autem, létat letadlem, objevovat nové světy, vynalézat technické vymoženosti maminkám, atd. Zkrátka, výchova matkami je víceméně nadbytečná a je třeba ji co nejdříve redukovat na minimum. A marxistické feministky na soudech a OSPODech,zblázněte se.
25. 6. 2015 at 6:17
Pane Bouše, moje máma mně dovedla ochránit před násilníky, naučila mně třeba bruslit, rodinu živila z takových 50%, a tak dále… obávám se, že tady jste poněkud mimo z reality. Ženy umějí předat dětem spoustu věcí. A ano, je velké riziko, že vychovají submisivního mamánka, pokud bude chybět kvalitní, sebevědomý otec. To uznávám.
25. 6. 2015 at 10:29
Myslím, že pan Bouše už je trochu mimo. Oba rodiče jsou pro dítě důležití. To, že se vztahujete k nějakému ideálu, kdy muž byl ten, kdo přijímal dítě do rodiny, je trochu zcestné, protože mimochodem i v té době dítě vychovávala primárně jen matka, otec rodinu supportoval penězi. Starost přejímal až v pozdějším věku dítěte. Chápu, že se vám stýská po tom, kdy muž měl jakousi oficiálně danou autoritu, nemusel si ji tolik vydobývat vlastní osobností. Co se týče teorie attachmentu, ukazuje se, že platí (ve formě navázání silného vztahu, který formuje dítě do dalších let a také fatalitou tohoto prvního vztahu), s více tatínky starajícími se o malé děti se ukazuje, že to není striktně vázáno na pohlaví. Oba rodiče jsou pro dítě důležití a ano, obecně platí, že matky dávají častěji nepodmiňovanou lásku (jejíž vědomí je posléze ve vývoji důležité pro sebepojetí a stabilitu člověka) a otcové více frustrují (v dobrém) a více fungují v době, kdy už se dítě rozvíjí sociálně (takže jsou motivační a hrají roli rozvoji sebevědomí a vědomí vlastních kompetencí). Není to ale tak, že by muži nebo ženy nebyli schopni obojího a naopak neplatí, že muž vždy zvládne jedno a žena druhé. Ideálně stojí dítě na obou těchto „nohách“ – ví, že bude milováno vždy a že jsou věci, které musí dokázat samo. Dokud bude pan Bouše a jemu podobní hlásat níže popsané nesmysly, pravděpodobně bude tato diskuse vždy vyhrocená. Při tom rodičům by mělo jít o stabilitu dítěte, nikoli hádky, kdo je důležitější.
25. 6. 2015 at 10:34
Pro sara: Ano, tohle je rozumný názor. Díky.
25. 6. 2015 at 16:28
Čtenářka jednou částí mi dává za pravdu, ale pak si závěrem uvědomila, že vypadla z feministické role, tak se zase do ní vrátila a šíří peskování a urážky. Je jasné, že muži začínají zvedat hlavy, už nechtějí být jenom dárci spermatu, ale požadují se vrátit k původním rolím, které zde byly před 50 a více lety. Jsme na počátku ozdravného procesu a na jeho konci se tátové stanou výlučnými vlastníky dětí a matky jenom pověřenými vychovatelkami.
25. 6. 2015 at 20:55
hulvátský příspěvek hulvátovi projde pokud vyjadřuje jakoukoliv psychopatickou myšlenku o feministkách, zbytečných matkách ale zcela nepostradatelných otcích.Blbiny o tom jak z Wericha vyrostl báječný národní velikán jsou zcestné – stačí si jenom přečíst jeho vlastní vzpomínky, jak smutnil za maminkou a jak za ní tajně, aby to otec nevěděl utíkal. A s tou jeho možnou kolaborací, kdyby nezažil období bez matky ale jenom s otcem,je taky dobrá blbost. Jeho anticharta taky svědčí o kolaboraci, tak jak je to, že by ho v tom pokazilo období, kdy potom zase žil s matkou?
25. 6. 2015 at 20:59
je plná spermobanka a kvůli darování spermatu dnes žena skutečně muže nepotřebuje. Pokud muž nedokáže být ženě dobrým a slušným partnerem, tak ho skutečně nepotřebuje. Možná by jste seměli zamyslet nad tím, proč Vám manželství nevyšlo a proč Vás Vaše děti nechtějí. Hodina to zkouší znovu a znovu a asi někde dělá chybu, když se soudí o jedno dítě 7 let a o druhé od jeho narození. Trochu sebereflexe pánové, by neškodilo. Chápu, že administrátor tento příspěvek vymaže.
26. 6. 2015 at 9:12
Likvidace rodin je součástí plánu na nový světový řád a na ovládnutí světa. Feminismus a neomarxismus jsou státní ideologií, nepřátelé rodin a manželství mají za sebou soudy, polici, státní zastupitelství, tzv. OSPODy a další státní instituce, které rodiny plánovitě likvidují. Muži se musejí vzchopit a této přesile se začít účinně bránit. Největším nepřítelem rodin a dětí je český stát. Zde leží podstata problémů, které na laskavé Střídavce řešíme. Věřím, že se to povede.